90% населення України мають проблеми з кишечником. Найпоширеніші недуги – синдром подразненої кишки та закрепи.
При останньому діагнозі ефективне застосування чищення кишечника – зрошення або гідроколонотерапія. Процедура рекламується у багатьох СПА-салонах. Однак, лікарі застерігають - безконтрольне чищення кишечника може призвести до погіршення здоров"я.
"Це серйозне втручання у діяльність організму. Процедура не може бути призначена самостійно, за бажанням людини, - розказав проктолог Євген Слободян, головний лікар Бальнеолікарні у Моршині в коментарі кореспондентові Gazeta.ua.
"Потрібна обов"язкова консультація і огляд проктолога, ректоманоскопія. Адже є багато протипоказань", - застеріг лікар.
В кишківнику можуть бути дивертикули - спайки, при нагнітанні води дивертикул може розірватися.
"У найгіршому випадку може бути перитоніт. Крім того може відбутися загострення геморою, початися кровотеча. У кишечнику є клапани, які при кишковому зрошенні направляються у протилежному напрямку, тому процедура повинна проходити лише під наглядом лікаря", - пояснив фахівець.
Зрошення показані при порушенні статевої функції у чоловіків.
"При погіршенні діяльності кишечника, відбувається зміна гормонального фону у чоловіків. А після лікування гормональний фон нормалізується", - зазначив пан Слободян.
За словами Слободяна на закрепи страждає третина дорослого населення.
До цієї недуги призводять вади харчування і урбанізація – малорухливий спосіб життя, харчування з обмеженням клітковини, нервові перенапруження.
Моторика кишечника недостатня. Закрепи дають інтоксикацію.
Багато клінік також рекламують комплексне очищення організму за 5 днів – очищення від шлаків.
"Такі експрес-методи не лише не ефективні, а можуть бути навіть небезпечні. Будь-яке захворювання не зникає одномоментно. За кілька днів очистити організм не можна, повинна пройти адаптація. Не даремно курс лікування у санаторіях розрахований на 18-24 дні", - розповів лікар.
Не відповідає дійсності й те, що гідроколонотерапія сприяє схудненню.
"Процедура нормалізує процес травлення, але скинути вагу просто за допомогою очищення не можливо", - пояснив проктолог.
Термін "шлаки" Слободян теж вважає не зовсім доречним.
"Не всі спожиті продукти засвоюються на 100%. Але це природній процес. У кишечнику відбувається пристінкове травлення, синтез вітамінів", - зазначив лікар.
Коментарі
2