27 січня вшановують день перенесення мощей Іоана Златоуста. 397 року Іоан Златоуст стає патріархом після смерті архієпископа Константинопольського Нектарія. На цій посаді Іоан починає вдосконалювати священство.
Згодом він вступає у конфлікт з імператорською сім'єю. Імператриця затаїла сильний гнів на патріарха. Тому його виганяють з міста. Однак, тієї ж ночі стається сильний землетрус і вмирає дитина імператора. Тому імператриця вирішує повернути Іоана назад. 406 року патріарх сильно захворів. Його переводять зі столиці до маленького містечка Піфіунта, куди він, виснажений хворобою, дістається три місяці. Недалеко від міста Комани під сильним дощем він помирає. Сталося це 407 року.
Що не можна робити
Заборонено різати та обпалювати шкіру.
Не рекомендується дарувати подарунки, навіть від щирого серця.
Краще відмовитися від миття голови.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пасха, Паска чи Великдень: як правильно називати одне з найголовніших свят
Місяць має білий колір - до сильного холоду, якщо він червоний - буде вітер;
запітніло скло - чекайте на тепло;
хмари пливуть проти вітру - буде йти сніг;
після хуртовини на заметах гребені заокруглені, сніг лежить хвилями на полях - буде хороший урожай.
У цей день наші предки готували поминальну трапезу, згадували покійних родичів. Пекли пиріжки з різною начинкою, варили узвар, рисову кашу. Якщо не було міцних морозів, частину обіду виносили на кладовище і залишали на могилі.
24 лютого в Україні розпочинається Масниця, яка має особливе значення для вірян. Вона триватиме тиждень перед Великим постом, який передує Великодню. Його дата у 2025 році - 20 квітня.
Традиційно протягом семи днів можна готувати млинці і ними пригощати рідних, друзів, сусідів.
Коментарі