Пошкодження, що відноситься до сітківки ока, відповідальне за більшість випадків сліпоти. Завдяки новому дослідженню британських учених з Інституту офтальмології UCL і Біомедичного центру Moorfields з"явиться можливість лікувати хвороби, що пошкодили сітківку, включаючи вікову дегенерацію макули і глаукому.
Фахівці вивчили гліальні клітини в очах людей у віці від 18 місяців до 91 року. Ці клітини мають властивості стволових клітин. Дослідники були в змозі розвинути в пробірці всі типи клітинних нейронів, знайдених в сітківці. Коли було перевірено їхню дію в щурах з хворими сітківками, клітини мігрували в сітківку і приймали характеристики найближчих нейронів.
Цей підхід, пояснюють медики, включає стимуляцію росту очних клітин і їх можливу пересадку, тобто, таким чином, око зможе відновлювати свої функції самостійно, використовуючи власні клітки. Використання рідних оку клітин, а не донорських, має істотну перевагу, оскільки у такому разі імунна система менш ймовірно відхилить лікування, повідомляє Neboley.com.ua.
Коментарі