У 21-річного львів"янина Віталія Вітика вдома немає телевізора. Особливий дискомфорт хлопець відчув, коли збірна України грала на Мундіалі. Більше того, матчів з Чемпіонату світу не транслювала жодна радіостанція. Подумавши, Віталій знайшов вихід із ситуації: бути в курсі усіх футбольних перипетій хлопцеві допоміг мобільний.
— Я працюю в компанії "Білайн". Вартість дзвінків між абонентами мережі низька. Подзвонив до колеги, попросив його поставити телефон біля телевізора. На своїй "Нокії 6020" включив спікерфон і слухав футбол, як по радіо, — розповідає Віталій.
Якщо є фантазія, каже хлопець, мобільний може допомогти не лише в цьому. Наприклад, товариш львів"янина Андрій за допомогою мобільного телефону слухає книги.
— Уже кілька років літературу можна читати з дисплея телефону. Моєму товаришеві цього було замало, і він удосконалив схему. Заганяє текст книги в комп"ютер, спеціальна програма переводить його у формат МР3, потім Андрій закачує музичний файл у телефон. У навушниках він уже перечитав "Майстра і Маргариту", "Мертві душі". У програмі виставляють швидкість читання. Користуючись оптимальною, книгу на 300 сторінок можна прослухати за п"ять-сім годин, тобто за один робочий день. Але це також метод предків. Нове покоління мобільних пристроїв, смартфонів, пішло далі. Вони дозволяють одразу на телефоні переводити текст у звук, — каже Віталій.
Є винахідники, які користуються цією технологією для складання іспитів: сортують аудіофайли за номерами білетів і в необхідний момент натискають потрібну кнопку. Аби викладач не помітив навушника, умільці протягують дріт через рукав піджака і приклеюють вушко скотчем до долоні. Залишається спертися головою на зігнуту в лікті руку — і таємницю ніхто не розкриє. Деякі винахідники використовують для цього бездротові гарнітури, що працюють за допомогою радіосигналів (технологія блютуз).
У навушниках перечитав "Майстра і Маргариту"
— Гіпотетично за допомогою телефону можна визначити місцезнаходження викрадених транспортних засобів. Або того об"єкта, де лежить мобілка, — продовжує Віталій. — Кожен телефон має унікальний код. Його легко можна вирахувати за допомогою базових станцій мобільного оператора. Тому, якщо заховати мобільний під сидінням мотоцикла чи в багажнику авто, контрольну точку можна нанести на карту з точністю до кількох метрів. Така практика дуже вигідна для автолюбителів. Бо встановлення супутникової протиугінної системи "GPS" коштує понад тисячу доларів.
У деяких країнах Європи власники авто охоче користуються цією платною послугою. В Україні ж подібна практика поки що не популярна. Вітчизняні оператори погоджуються відслідковувати мобілку лише на вимогу суду. Проте для цього має бути серйозна причина — скоєння тяжкого злочину, наприклад. Хоча в Росії один із операторів запровадив послугу, яка дозволяє не тільки "знайти" себе, але й побачити на карті, з можливістю масштабування.
Цікавою функцією телефонів є конференц-зв"язок. Цю послугу надають "UMC" та "Київстар" для контрактних абонентів, а life:) і "Білайн" — для усіх клієнтів. Одночасно по телефону формально можуть говорити п"ятеро людей. Насправді ж кількість учасників необмежена. Нещодавно між українськими фанатами мобільного зв"язку проводили мегаконференцію. Деякий час у мережі одночасно перебували 120 чоловік. Ведучий телефонує одночасно чотирьом абонентам, потім вони з"єднують іще по чотири користувачі, і так можна продовжувати до безкінечності. Це дуже корисно, наприклад, для регіональних торгових представників. Вони не мають часу на довготривалі очні зустрічі, але змушені координувати свою роботу.
Коментарі