Астрономи навчилися фотографувати інші планети майже так само добре, як і Землю.
Деякі фото відрізнити неможливо, повыдомляэ "Вокруг света".
Покритий гігантськими тріщинами льодовик на півдні Антарктичного півострова служить ще одним наочним доказом того, що на планеті стає тепліше. Розташування і характер розломів свідчить, що льоди Антарктики підтають і повільно, але вірно сповзають в океан.
Колишня дев'ята планета Сонячної системи віддалена від зірки на мільярди кілометрів і складається зі скель і льоду. Причому 98% льоду - це замерзлий азот, решта - чадний газ і метан.
Супутник Юпітера найбільш геологічно активне тіло в Сонячній системі. Гравітація планети-гіганта і інших його супутників в буквальному сенсі роздирає поверхню Іо на частини. З тріщин в корі вириваються стовпи сірки і її діоксиду висотою до 500 км, які і забарвлюють Іо в жовтий колір.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали фантастичні фото грози в Одесі
Вулканічне поле Мейдоб на території Судану простягається на 5 тис. км. Численні вулкани неактивні, але в недалекому минулому постійні виверження покрили поверхню десятками метрів лави.
Широка блакитна річка - так звана западина Цербера, "побачена" інфрачервоною камерою HiRISE. Це система тріщин і розломів у вулканічному регіоні Елізій, а "брижі" на поверхні "річки" - піщані дюни, нанесені вітром за мільйони років.
Низовина Гаара - воронка, оточена скелями - утворилася, коли територія на кордоні Сирії та Іраку була покрита морем.
Супутник Сатурна покритий ідеально білим льодом, який викидають крижані вулкани на південному полюсі. Вважається, що вулкани "живить" підлідний океан, що покриває весь Енцелад.
Журі конкурсу Drones Awards визначило найкращі фото 2018 року, зняті за допомогою дронів.
Головний приз дістався Флоріанові Леду за знімок "Над білим ведмедем". Також журі обрало переможців у 6 категоріях: природа, люди, абстракція, спорт, дика природа та місто.
Коментарі