Як стверджують фахівці з університету Мічігану, люди частіше користуються мобільними телефонами, якщо бачать, що так роблять інші, повідомляє "АМН" з посиланням на закордонні ЗМІ.
До такого висновку фахівці прийшли після спостереження за поведінкою студентів в їдальнях і кафе університетського містечка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські хакери перетворили комп'ютери на зомбі
На те, щоб поговорити по телефону, студенти витрачали в середньому 24% свого часу. Але якщо співрозмовник діставав свій телефон, шанси, що людина теж починав дзвонити, відправляти пошту або писати смс, росли на 39,5% (втім, спостережувані і так робили це кілька разів за 15 хвилин спілкування).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені не радять користуватись мобільним у закритих приміщеннях та авто
Вчені пояснюють це наслідками соціального включення і виключення: тобто, якщо одна людина в парі бере участь у зовнішній розмові через телефон, то її супутник може відчувати себе виключеним. Тому він змушений спілкуватися з іншими людьми ззовні, щоб не відчувати себе обділеним. Цікаво, що так роблять переважно молоді люди, а представники старшого покоління не приділяють телефону такої уваги.
Між тим, психологи вважають, що постійна необхідність мати мобільний телефон під рукою, навіть під час їзди на машині, може говорити про підвищеної тривожності.
Коментарі