Ні з того ні з сього, раптом, починає німіти мізинець, середній або безіменний палець на руці, а зап"ястя просто зводить судома.
Люди, "просунуті" в медичному плані, спочатку серйозно лякаються, адже оніміння мізинця і безіменного пальця на руці - це один з перших дзвінків, що говорять про порушення мозкового кровообігу.
Нервові волокна в наших зап"ястях і руках йдуть по певних каналах (тунелям), які утворюються кістками, зв"язками і м"язами. Коли людина довго працює на клавіатурі і, особливо з комп"ютерною мишкою, вона притискає кисть до столу, а нерв до кістки, тим самим передавлюючи його. Якщо це продовжується достатньо довгий час, виникають оніміння, колення, біль, аж до повної втрати чутливості в пальцях.
Існує 2 шляхи в лікуванні зап"ястного синдрому. Перший - лікарський, коли в канали і тканини, що оточують нерв, робляться ін"єкції препаратів-глюкокортикоїдів, щоб вони відновили "прохідність" нервів. Другий шлях - хірургічний. Лікар розтинає тканини, що здавлюють нерв. Але, звичайно, краще всього - це профілактика хвороби. А краща профілактика - це уникати провокуючого моменту, тобто, власне, комп"ютера. І ще декілька рекомендацій:
-Постарайтеся стежити за тим, щоб кут згину руки в лікті був 90 градусів.
-При роботі з мишкою, кисть повинна бути прямою і лежати якнайдалі від краю столу.
-Бажано мати спеціальні ортопедичні килимки для миші (з опуклостями) або сам стіл, повідомляє news.rin.ru.
Коментарі