Червоний дріжджовий рис вживають в Китаї, Японії та інших країнах Далекого Сходу. Його отримують шляхом культивування на полірованому рисі грибка Monascus purpureus, який і додає йому червоного кольору.
"Жителі Далекого Сходу сприймають китайський дріжджовий червоний рис як тисячолітню їжу, але ніхто раніше не дослідив цю їжу клінічно з використанням подвійної сліпої проби і очищеного екстракту в зіставленні з групою, що отримувала плацебо. Ми задоволені результатами", - говорить один з авторів дослідження доктор Девід Капуччі з університету Томаса Джефферсона (Філадельфія).
Дослідження проводилося протягом п"яти років в 60 лікарнях в Китаї. Всього в обстеженні брало участь більше 5 тисяч пацієнтів від 18 до 70 років, які перенесли інфаркт протягом попереднього року. Випробовувані отримували екстракт червоного рису у вигляді капсул або плацебо. Потім п"ять років стан їхнього здоров"я контролювали дослідники.
Про лікувальні властивості червоного дріжджового рису було відомо давно, зокрема, в Китаї виробляють харчові добавки з його екстрактом. Проте клінічно ефект цих добавок не був доведений. У 1998 році Управління по контролю у сфері харчових продуктів і лікарських препаратів США (Food and Drug Administration - FDA) заборонило продаж в Америці добавок з ловестатіном - головною речовиною червоного дріжджового рису.
Разом з тим, в 2002 році в журналі Molecular and Cellular Biochemistry була вперше опублікована робота китайських учених, які довели, що ця речовина сприяє зниженню рівня холестерину в крові.
Капуччі підкреслив, що він і його колеги не вивчали харчові добавки з цим інгредієнтом, які продаються в США.
"Точний вміст
активних інгредієнтів в них невідомий,
і їх ефективність не вивчалася", -
відзначив він. Newsland.
Коментарі