Коти можуть легко переносити легкі морози, а от дуже низькі температури стануть для них справжнім випробуванням.
Їхня здатність переносити холод залежить від багатьох факторів: шерсті, віку, породи та умов утримання.
Розповімо, до яких мінусових позначок термометра пухнасті улюбленці можуть адаптуватися та як подбати про їхній комфорт узимку.
Природна шубка дозволяє кішкам гуляти при досить морозній погоді. Будь-який кіт може витримати зниження температури повітря до мінус 20 градусів. Звісно, довго перебувати на такому морозі тварина не зможе. Тому не рекомендується дозволяти улюбленцю гуляти цілий день, а тим більше залишати на вулиці на ніч, оскільки тривале перебування на морозі може закінчитися переохолодженням.
Якщо випущений на вулицю кіт все ж примудрився замерзнути, то його потрібно відігріти. Наприклад, загорнути в теплий плед і розмістити поруч з батареєю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Страх, біль чи загравання: що означають рухи хвоста у котів
Категорично заборонено зігрівати тварину за допомогою купання в теплій воді. Мокра після купання шерсть тільки погіршить ситуацію і може призвести до розвитку застудних захворювань.
Якщо ви живете в заміському будинку, то взимку можна дозволити коту гуляти на вулиці у світлий час доби при температурі не нижче -15, -20 градусів.
У тому випадку, якщо термометр опустився нижче цих показників, то краще улюбленця залишити вдома.
Вигулювати собаку треба щодня. Це частина їхнього догляду. Однак не завжди власники приділяють увагу тому, в які саме години краще виводити улюбленця на прогулянку.
Взимку важливо дотримуватися обережності. Час, коли температура особливо низька, - ранній ранок і пізній вечір, і тривалі прогулянки можуть призвести до переохолодження вихованця. У морозні дні кінологи радять обирати час для вигулу ближче до полудня, коли температура досягає більш безпечного рівня. Особливо важливо стежити за станом лап собаки, оскільки вони можуть пошкодитися від льоду і реагентів на дорогах.
Коментарі