108 років тому більшість російських сільських мешканців жили так само бідно, як і зараз. Не мали нормального житла, роботи, більш-менш пристойних доріг.
На початку XX ст відносно непогано жили тільки великі міста імперії — Київ, Москва, Петербург. Мешканцям інших населених пунктів приходилося у буквальному сенсі виживати. Вони ледь зводили кінці з кінцями, пише у Livejournal користувач Максим Миронович.
Автор підібрав фотографії, які яскраво показують жахи життя селянина у Російській імперії. Датуються 1910 роком.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П'яний ведмідь з шаблею - Російська імперія очима американських карикатуристів
"Про дані знімки достовірно відомо лише те, що вони зроблені в Архангельській губерні. За 108 років до наших з вами днів", - пише Максим.
Пропонуємо читачам Gazeta.ua переглянути добірку фото:
Автором цих фотографій може бути шведський археолог і етнограф Густав Хальстрьом. Однак точної інформації про це немає. Відомо, що дані світлини публікувалися у англомовних виданнях того часу. Були підписані: "життя російського села, 1910 рік".
Про справжні реалії життя у Радянському Союзі люди почали говорити без остраху вже після розпаду СРСР у 1991 році. Суцільна бідність, депресія та дефіцит - ось чи не головні слова, якими характеризували зниклу комуністичну країну. Справжнє, моторошне життя в СРСР у своїх картинах зобразив російський художник Василь Шульженко.
Коментарі
8