Фізики з Брукхейвенської національної лабораторії (США) потрапили в книгу рекордів Гіннеса: у ході експерименту по зіткненню іонів золота в колайдері RHIC вони отримали речовину, розігріту до неймовірно високої температури - близько чотирьох трильйонів градусів, що в 250 000 разів вище температури в центрі Сонця.
Компанія Guinness World Records офіційно визнала рекорд Брукхейвена і віднесла його до категорії "Найвища температура, отримана штучно", йдеться в повідомленні лабораторії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Учені створили "щілину" в часі, в якій зникають події
Фізики зіштовхували розігнані майже до швидкості світла ядра атомів золота в релятивістському колайдері важких іонів (RHIC), щоб отримати кварк-глюонну матерію, яка, як вважають вчені, заповнювала Всесвіт у перші мікросекунди після її виникнення 13,7 мільярда років тому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені зібралися будувати новий коллайдер
У нормальному стані кварки знаходяться в стані конфайнмента (висновку) в протонах і нейтронах. При зіткненні важких іонів виникають настільки висока температура, що нейтрони і протони "плавляться", утворюючи кварк-глюонну плазму. В результаті експериментів вчені з'ясували, що кварк-глюонна матерія поводиться як майже ідеальна рідина.
Коментарі
2