Пʼятниця, 10 грудня 2010 16:40

Фарба для волосся призводить до цирозу печінки

Фарба для волосся призводить до цирозу печінки

Експерти з Лондонського університету провели дослідження, результати якого показали, що хімікати у фарбах для волосся призводять до утворення цирозу печінки.

Автори засновують свої висновки на двох серіях роботи, де одна група пацієнтів включала 318 чоловіків та 381 жінку з біліарним цирозом (КПБ), що виник в період між 1997 і 2003 роках.

Окрім цього увійшли до випробувань 2258 з 3217 членів з Національного центру підтримки для людей з цим захворюванням. І третю категорію склали 2438 з 3933 випадково вибраних людей, які використовувалися в якості порівняння.

Всі три групи добровольців заповнювали анкети на предмет потенційних екологічних і генетичних чинників ризику, пов'язаних з КПБ. З'ясувалося, що аутоіммунні захворювання, такі як ревматоїдний артрит, гіпертиреоз, цироз і целіакія частіше зустрічалися серед тих, хто застосовував фарби для волосся протягом останніх п'яти років не рідше за один раз на місяць.

Крім того, було встановлено, що ризик розвитку даних патологій був найбільш високий серед осіб з несприятливою сімейною історією.

Виявилось, що при дії хімічних компонентів фарб утворюється порушення функції жовчовивідних шляхів, що призводить до запалення, формування рубців і шрамів на печінці, і як наслідок виникає блокування відтоку жовчі і масове пошкодження тканин з необоротним характером, і зрештою - цироз печінки.

Менше 1% опитаних чоловіків використовували засоби для фарбування волосся, тоді як половина зі всіх опитаних жінок регулярно застосовували фарбники.

Росбалт

Зараз ви читаєте новину «Фарба для волосся призводить до цирозу печінки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1039
Голосування Андрій Шевченко залишить збірну України після Євро-2020?
  • 1) так, разом з італійськими помічниками перейде до "Мілана"
  • 2) ні, захоче зіграти як тренер на Кубку світу-2022
Переглянути
Погода