Вчені Університету Берклі довели, що дві години сну вдень роблять людину більш розумною. Психологи протягом п"яти років досліджували більше тисячі пацієнтів. Ті, хто спали вдень показували кращі досягнення в навчанні та розумовій праці.
Науковці пояснюють це тим, що денний сон більш глибокий, ніж відпочинок вночі.
Керівник досліджень Метью Волкер каже, що ввечері людина витрачає 2 години на те аби справді заснути, і лише потім інформація починає засвоюватися. Денний сон одразу стає глибоким і тому інформація прочитана перед цим одразу надходить до центру запам"ятовування в мозку.
Під час глибокого сну інформація з центру короткочасної пам"яті в мозку починає мігрувати в зони постійного запам"ятовування. Одночасно це звільняє місце для нової інформації. Тому, на думку вченого важливо спати не тільки після навчання а й перед ним.
Психолог Віктор Небокий з Київського центру здорового сну вважає, що денний сон сприятиме розумовому розвитку дитини.
"Краще аби діти спали після того, як прийдуть зі школи і до того, як почнуть робити домашнє завдання. Тоді, дитина краще пам"ятатиме, що вивчила і не відчуватиме навантаження на короткочасну пам"ять", - сказав психолог.
Та вчені вважають, що час денного сну не має перевищувати дві години. Бо тоді мозок зовсім розслабиться і буде важко потім зосередитися на розумовій праці.
Коментарі
2