
Астрономи вже давно намагалися зрозуміти, що виникає раніше - чорні діри чи галактики. Останні дані вчених свідчать на користь чорних дірок.
Протягом багатьох років стосовно цього питання існувало дві теорії: або чорні дірки збирали навколо себе матерію, внаслідок чого утворилися галактики, або чорні дірки з"явилися в уже сформованих галактиках.
Згідно з останнім науковим висновком чорні діри все ж таки виникли раніше за галактики.
Це відкриття було представлено американськими астрономами на 213-ій конференції Американського астрономічного товариства в Каліфорнії.
Дослідники заявили, що в ядрі більшості, якщо не всіх галактик, включаючи Чумацький Шлях, знаходяться масивні чорні дірки.
"Схоже, що першими з"явилися чорні дірки, - заявив учасник досліджень, доктор наук Кріс Каріллі із американської Національної Радіоастрономічної обсерваторії. - Фактів, що свідчать про це, стає все більше".
У ході попередніх досліджень сусідніх галактик вчені простежили зв"язок між масою чорної діри та навколишнього її скупчення матерії, що складається із зірок і газів.
Як показують дослідження, маса чорної діри зазвичай становить одну тисячну від маси навколишнього її скупчення матерії, тобто галактики.
Ця сталість пропорції свідчить про взаємний зв"язок між двома величинами, говорять дослідники.
В останніх дослідженнях вчені використовували особливі радіотелескопи, за допомогою яких змогли відтворити перші етапи розвитку Всесвіту, який, як припускається, зародився близько 13,7 мільярдів років тому.
"Зрештою, нам вдалося виміряти масу чорної діри і скупчення матерії декількох галактик, якою вона була в перший мільярд років після Великого вибуху, - заявив співавтор проекту Фабіан Уолтер з німецького Інституту радіоастрономії Макса Планка. - Отримані дані показують, що швидше за все такої відповідності, яку ми спостерігаємо зараз, не було в ранні періоди існування Всесвіту. І є свідчення того, що першими почали збільшуватися чорні дірки ".
Кріс Каріллі заявив, що наступним завданням учених буде зрозуміти, як чорні дірки і навколишні їх скупчення матерії впливають на зростання один одного.
Розкрити цю загадку допоможуть нові потужні радіотелескопи, щодо створення яких зараз ведуться роботи, повідомляє Корреспондент.net
Коментарі
На Проспекті Перемоги на швидкості 130 км/год проїзд на червоне світло? Власними руками 31-річному Андрію Гончарову за такі порушення лице розбив би. Тому що через таких, як він, гинуть законослухняні громадяни. Ще років через 10-15 Андрій Гончаров купить велику дорогу іномарку і заявлятиме як та леді, що захищала водія, який збив велосипедиста о 3-й ночі на мосту Патона: "я не для того покупала машину за 100 тысяч чтобы уступать дорогу велосипедам".
Що за дурня чому я маю доводити свою не винність в суді витрачаю свої нерви та час. И чому інспектор не несе відповідальності за не справедливо винесений протокол. Було б логічно якщо я довів в суді свою правоту то інспектор сам має сплатити для держави суму штраву.
Читаю: "Минулої зими Андрій їхав понад 130 км/год по столичному просп. Перемоги.". Він що, цей Андрій, якийсь придурок, щоб з такою швидкістю по місту їздити? Я сам водій, швидкість люблю, але вибачте - це вже занадто!
гаишники - [Видалено]!!!!
Престижные авто они практически не тормозят . Даже если грубое нарушение ПДД там на лицо . Это факт известный . Увеличение размера штрафов , только принесло увеличение размера взятки ГАЙцу ... Следующее увеличение штрафов и будем отстегивать на лапу им еще больше ...