Утримувати черепаху вдома - складно і недешево.
Про це повідомила організація UAnimals.
"На ринках люди разом продають червоновухих і звичайних болотяних черепах, яких виловлюють із природи, та впевнено розповідають, що це проста в утриманні тварина і що вона зможе мешкати у будь-якому акваріумі, навіть з рибками. Але це не так", - каже ветеринар і спеціаліст з утримання та лікування рептилій Євген Ларіонов.
"Рибок черепаха з'їдає або травмує протягом першого тижня. Тоді черепаху починають сприймати негативно. З часом ситуація погіршується, бо черепаха не "ручна", кусається і дряпається, намагається втекти", - розповів ветеринар.
Відтворити природні умови існування рептилій у тераріумах і палюдаріумах складно.
Якщо людина купує або приносить рептилію/амфібію спонтанно, не знаючи, що це за вид, яких умов для утримання він потребує, чим тварину годувати і де купувати корми - це зазвичай закінчується смертю тварини. На жаль, так трапляється доволі часто.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно вигулювати собаку на вулиці
Ветеринар розповів про типовий шлях черепахи як домашньої тварини зі своїх спостережень:
"Найчастіше тварину купують у вересні, щоби потішити дитину на початку навчального року. Вважається, що це "простіша" тварина, ніж кішка чи собака. Але це не так. І тоді "раптом" виникають труднощі", - сказав.
Утримувати черепаху - складно і недешево. Часто про це замислюються вже після того, як тварина опинилася вдома.
З'ясовується, що черепасі потрібен живий корм - мотиль (личинки комарів), хробаки. Купити такий корм у зоокрамниці біля дому неможливо. Потрібно їздити до спеціальних розплідників або на "пташиний ринок". Це час і витрати.
Зберігати такий корм треба у холодильнику, поряд із власними продуктами. До цього люди також не завжди морально готові.
Водяні черепахи ростуть доволі швидко. Деякі виростають вдвічі, їм потрібен новий акваріум. Це дорого, займає більше місця, ніж розраховувала родина.
Також люди місяцями утримують черепах неправильно.
Наприклад, водяним черепахам потрібен камінчик - острівець, на який тварина може час від часу вибиратися з води. Про те, що такий камінчик важливий, часто дізнаються на візиті у ветеринара через місяці або навіть роки утримання, приносячи виснажену тварину без шансів на життя.
Доводиться пояснювати, що водяна черепаха (зазвичай, купують червоновухих черепах на "пташиних ринках") потребує підігріву води (для цього потрібен термообігрівач, як для акваріума). Також у холодну пору року підігрів потрібен і зверху, хоча б звичайною лампою розжарювання.
"Мати черепаху вдома та водночас поїхати у відпустку - челендж. Часто терпіння завершується в травні або на початку літа, коли у дітей починаються канікули, а в дорослих - відпустки. Регулярно купувати живий корм та утримувати черепаху стає ще складніше", - пише UAnimals.
Ще складніше утримувати ящірок
Наприклад, для пустельних еублефарів тераріум повинен мати велику площу дна, а для хамелеонів потрібен кубічний тропічний тераріум з проточною водою та гілками.
І хамелеонам, і еублефарам необхідно підібрати правильну потужність ультрафіолетової лампи.
Хамелеонам забезпечити необхідний рівень вологості, та щоденно годувати тільки живими комахами (цвіркуни, таргани, хробаки, зоофобуси), яких потрібно утримувати вдома.
"Неодноразово мені приносили хамелеонів зі спаленими очима через неправильну підібрану потужність ультрафіолетової лампи чи занадто близьке її розташування. Сліпий хамелеон не їсть, бо реагує виключно на рухливу здобич. Така тварина помре протягом місяця", - каже ветеринар.
"Звичайно, є досвідчені люди, які можуть створити гідні умови життя для рептилії чи амфібії. Але слід позбутися міфу, що черепаха - це простіше, ніж собака", - повідомляє UAnimals.
Що каже закон
Як пояснює юристка Ярина Люта, відповідно до закону про захист тварин від жорстокого поводження, вдома забороняється утримувати великих хижих тварин, отруйних змій, хижих птахів, інших тварин, що становлять загрозу для людини, а також червонокнижні види тварин.
Це стосується і готелів, і баз відпочинку, і квартир, і дачних ділянок.
Немає "простих" тварин. Утримання диких та екзотичних тварин - це дорого, складно та негуманно, а в окремих випадках ще й незаконно, повідомляють.
Фахівці дали поради, як кота і собаку привчити залишатись вдома.
Солодощі - не найкращий смаколик для котів і собак. У довготривалій перспективі, солодощі спричиняють проблеми з зубами, діабет та ожиріння тварин.
Коментарі