середа, 22 червня 2011 16:46

Британські учені створили унікальну вакцину для боротьби з раком

Британські учені створили унікальну вакцину для боротьби з раком

Учені з Університету Лідса розробили нову вакцину, яка змушує власну імунну систему організму атакувати ракові клітини, не торкаючись при цьому здорових клітин.

У звіті, опублікованому в журналі Nature Medicine, автори дослідження повідомляють про результати тестування вакцини на мишах з раком простати. Виявилося, що засіб зменшив пухлини у гризунів.

Британські фахівці вважають, що він може стати основою для розробки лікарського препарату для людей, що страждають онкологічними захворюваннями.

"Використання можливостей імунної системи для лікування раку є дуже важливою темою для вивчення. Нам вдалося розробити новий підхід, який має багатообіцяючі перспективи", - говорить один з керівників роботи Алан Мелчер. За його словами, даний метод можна використовувати для боротьби з іншими формами раку, включаючи меланому (рак шкіри) і рак молочної залози.

На відміну від традиційних, терапевтичні вакцини призначені не для профілактики хвороби, а для її лікування. Вони впливають на пухлину, стимулюючи імунну систему до розпізнавання антигенів - особливих білків на поверхні клітин.

Сьогодні кілька виробників ліків намагаються розробити вакцину від раку, але завдання значно ускладнює той факт, що для кожного виду пухлини необхідні різні антигени, які дуже складно визначити.

Спільно з колегами з клініки Майо в Рочестері команда Мелчера ввела дози нової вакцини в кровотік заражених раком мишей. Вчені виявили, що вакцина активувала імунну систему.

За словами Мелчера, найбільша проблема імунології - розвиток антигенів, які зможуть запустити імунну систему. "Використовуючи ДНК, взяту з тієї ж частини тіла, що й пухлина, ми зможемо вирішити цю проблему. Це дозволить контролювати хворобу", - констатує Мелчер. Вчений планує провести клінічні випробування на людях в найближчі роки.

Зазначимо, що на сьогоднішній день існує два імунотерапевтичні препарати, схвалені Управлінням з контролю за харчовими продуктами і лікарськими препаратами (FDA). Мова йде про "Іпілімумабе" (Ipilimumab), призначений для лікування хворих з прогресуючою меланомою, і "Провендже" (Provenge), який допомагає хворим з раком простати.

Нагадаємо, учені Львівського Інституту біології клітини винайшли фермент, який розщеплює ракові клітини, що не піддаються лікуванню – рак печінки, шкіри, простати, крові. Цей метод лікування раку називається зимотерапія.

Зараз ви читаєте новину «Британські учені створили унікальну вакцину для боротьби з раком». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути