Ексклюзиви
Неділя, 09 вересня 2018 03:28

Більше читаєте - довше живете

Більше читаєте - довше живете
Тривалість життя людей, які читають хоча б півгодини на день, збільшується в порівнянні з тими, хто взагалі не читає. Фото: з відкритих джерел

Вчені стверджують: якщо ви книголюб, то проживете, як мінімум, на 2 роки довше за інших.

В дослідженні, яке тривало 12 років, взяли участь 3 635 людей у віці за 50. Їх поділили на три групи: в першу ввійшли ті, хто взагалі не читав книги, в другу – хто читав до 3,5 год в тиждень, а в третю – люди, які читали більше аніж 3,5 год в тиждень.

В матеріалі, опублікованому в журналі Social Science & Medicine, вказано, що книги, як правило, читають жінки з вищою освітою та високим доходом. Тому дослідники керувались також такими факторами, як вік, раса, здоров'я, депресія, зайнятість та сімейний стан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як не захворіти восени: поради

У людей, які читали приблизно 3.5 години в тиждень, ризик смерті виявився нижчим на 17% в порівнянні з тими учасниками дослідження, які взагалі не читали. А для людей, які читали більше аніж 3.5 години в тиждень ця ймовірність зменшилась на 23%.

"Тривалість життя людей, які читають хоча б півгодини на день, збільшується в порівнянні з тими, хто взагалі не читає, – каже професорка епідеміології Єльського університету Бекка Р. Леві. - На показники також вплинули освіта, рівень достатку, пізнавальні здатності людини та багато інших факторів".

У Львові вже впродовж кількох місяців працює оновлена бібліотека, що обслуговує понад 2,5 тис читачів. Після реконструкції вона називається Пазл-бібліотекою.

Зараз ви читаєте новину «Більше читаєте - довше живете». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 7
Голосування П'ятов втратить місце основного воротаря "Шахтаря" та збірної України?
  • 1) так, він регулярно помиляється і вік уже грає проти голкіпера
  • 2) ні, вкотре доведе свою психологічну стійкість і далі гратиме на потрібному рівні
Переглянути
Погода