Швейцарські експерти прийшли до висновку, що недостатня завантаженість роботою так само небезпечна для людської психіки, як і надмірна активність.
Можливість працювати тільки 2-3 години в день, а в решту часу займатися на робочому місці особистими справами - сидіти в інтернеті, спілкуватися з друзями - здається привабливою тільки спочатку. Потім це перетворюється на кошмар, затверджують фахівці з Цюріха.
"Нудьга, відсутність робочого інтересу і необхідності постійно виконувати різні завдання призводить до відчуття власної незатребуваності і нереалізованості", - говорить консультант з питань господарської діяльності підприємства Пітер Вердер. Він є одним з керівників дослідження, висновки якого показали - тільки 30% працюючих людей в німецькомовних країнах відчувають себе надмірно завантаженими. "Відповідно, серед останніх 70% достатньо багато людей, яким просто нічого робити на робочому місці", - говорить він.
Намагаючись боротися з нудьгою і бездіяльністю, працівники починають самі придумувати собі практично безглузді заняття. У результаті багато хто з них приходить додому з думкою: Я так втомився, але при цьому нічого не зробив, - говорить інший керівник дослідження, Філіп Ротлін. Цей самообман, обумовлений спробами виправдати власну непотрібність і незатребуваність, згубно відбивається на психічному здоров"ї.
Дослідники пропонують для цього феномена новий термін boreout (від англійського bore - "нудьга") за аналогією з терміном burnout - "згоріти на роботі". Проте професор психології Тюбінгського університету Курт Штапф поставився до нового визначення скептично: "Потрібно бути обережнішим з новими термінами, які поки не мають достатнього наукового обґрунтування", повідомляє Newsland
Коментарі