Ексклюзиви
пʼятниця, 18 лютого 2011 13:02

Американці "схрестили" робота з автонавантажувачем (ФОТО)

Заснована випускниками Массачусетського технологічного інституту (MIT) компанія Meka Robotics створила пристрій М1 Mobile Manipulator. Він є платформою-маніпулятором, який складається з чотириколісної бази та підйомного механізму, який переміщує вгору-вниз торс робота. До торсу кріпляться руки з механічними пальцями або захоплювачами і один з двох типів голови - відповідно S2 або S3.

Варіант S2 є "людиноподібним" і має рухомі очі з трьома ступенями свободи, в кожен з яких вбудовано камеру. Друга голова не настільки рухлива. Але в ній є більш потужна 5-мегапіксельна камера і контролер Microsoft Kinect. Він здатний розпізнавати усні команди, пози оператора і  об'єкти або малюнки.

Руки М1 Mobile Manipulator діють за принципом хвильової передачі. Мають 7 ступенів свободи. Вони обладнані 6-осьовими датчиками сили й крутного моменту. Можуть піднімати 1,5 кг кожна. Для роботи на складі цього навряд чи достатньо. Але робота можна використовувати як помічника в лабораторії.

Машина оснащена трьома двоядерними процесорами з частотою 2,5 ГГц, модулями WAP і Bluetooth. Висота конструкції становить 1,26 м. Важить робот 165 кг. У базовій комплектації з головою S3 і двома комплектами рук його родаватимуть за $ 340 тис. Цифра може змінюватись  залежно від того, що саме захоче отримати покупець.

За матеріалами: Компьюлента

Зараз ви читаєте новину «Американці "схрестили" робота з автонавантажувачем (ФОТО)». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути