Вівторок, 06 травня 2008 10:04

Активний спосіб життя сповільнює старіння

Рівень фізичної активності безпосередньо впливає на швидкість старіння організму людини. Люди, які ведуть сидячий спосіб життя, старіють у середньому на десять років раніше, ніж їх більш активні ровесники, стверджують вчені Великої Британії.

У Королівському коледжі Великої Британії були проведені дослідження за участю 2400 пар близнюків. Учасникам потрібно було заповнити спеціальні анкети, де вказати: як часто вони займаються спортом, скільки проходять пішки і як багато часу витрачають на перегляд телевізора або лежання на дивані? Крім цього, в опитуваних брали аналіз крові.

За аналізом крові вчені з"ясовували довжину кільцевих хромосом, що зменшується при кожному діленні клітини, і, що найважливіше, відповідає за швидкість старіння організму.

Дослідники дійшли висновку, що у тих учасників дослідження, які займалися спортом менше 16 хвилин на тиждень, довжина хромосом коротша, ніж у тих, хто жив активно, витрачаючи на спорт близько 199 хвилин. У менш рухливих людей на 10 років раніше з"являються перші ознаки старіння. Таким чином, вчені ще раз підтвердили, що рівень фізичної активності прямо впливає на стан організму і його старіння.

Вчені припустили, що організм фізично неактивних людей більш чутливий до запалення й ушкодження клітин під впливом кисню. У той час фізична активність допомагає справлятися зі стресами, повідомляє Освiтнiй портал.

Зараз ви читаєте новину «Активний спосіб життя сповільнює старіння». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода