Яким чином комп"ютерні ігри можуть вплинути на діяльність головного мозку? Безперечно, в деяких випадках захоплення може перерости в справжню залежність. Але якщо не зловживати, то цілком можливо навіть "порозумнішати". Так, американські і канадські учені прийшли до висновку, що популярна комп"ютерна гра "Тетріс" веде до збільшення товщини кори головного мозку і зростання ефективності його роботи.
Автори дослідження провели серію експериментів з групою з 26 дівчаток-підлітків у віці 12-15 років. Протягом трьох місяців 15 з них грали по півгодини на день в "Тетріс", а 11 інших увійшли до контрольної групи. До і після експерименту всі дівчата пройшли структурну і функціональну магнітно-резонансну томографію (МРТ). Структурна МРТ використовувалася для оцінки товщини кори мозку, а функціональна - для оцінки його продуктивності.
Аналіз отриманих даних показав, що у дівчаток, які грали в "Тетріс", виросла продуктивність мозку, а також збільшилася товщина кори в деяких районах мозку.
Функціональна томографія показала, що продуктивність роботи мозку виросла головним чином в правій і тім"яній долях. Ці області пов"язані з раціональним мисленням і мовою.
Дослідники сподіваються продовжити дослідження і з"ясувати, як комп"ютерні ігри впливають на інші якості мозку, такі як пам"ять, швидкість переробки інформації, просторова уява, повідомляє РИА "Новости".
Коментарі