пʼятниця, 18 травня 2018 13:05

10 українських музеїв, що вражають
10

Підводний музей для дайверів
Фото: http://culturemeter.od.ua/
Музей сміття
Музей Гуцульської магії
Експериментаніум
Музей родинних професій

Міжнародний день музеїв святкують 18 травня.

Свято відзначають з 1977 року, заклади у цей день мають працювати безкоштовно, - пише "24 Новини".

Серед безлічі музеїв в Україні є найцікавіші та нестандартні, які варто відвідати вже найближчим часом.

Експериментаніум

Адреса: місто Київ, просп. Степана Бандери, 6 (ст. м. Почайна).
Ціна: від 165 до 220 грн (діти до 6 років – безкоштовно).

Щоб зацікавити дітей наукою, можна повести їх у музей "Експериментаніум". Тут є все, що може вразити як малих, так і великих.
Можна збудувати прототип мосту без жодного цвяху, посидіти за кермом справжньої пожежної машини, походити дзеркальним лабіринтом і дізнатись, що таке оптична ілюзія.

Цей музей має не тільки стандартні виставки, а організовує спеціальні екскурсії на замовлення, а також дні народження із цікавими квестами на будь-яку тематику. А щоб підкріпитись, аби далі споживати величезні обсяги наукової інформації, тут відкрили кав'ярню.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна увійшла в топ найкращих виступів на Євробаченні

Київський музей води

Адреса: Хрещатий парк, вул. Грушевського, 1в. Найближчі станції метро: Хрещатик (вихід на вул. Інститутську); Майдан Незалежності; Поштова площа.
Ціна: дорослі – 20 грн, діти та студенти – 15 грн.

Вода – це те, з чого складаємось ми всі, це невід'ємна частина нашого життя. Цей музей цікаво відвідати як дорослим, так і дітям, бо є атракції для різних вікових категорій.

Саме тут можна дізнатись і про склад води, і про живильні властивості, і про роботу каналізації.
Цікавим є також розташування музею, адже експозиції представлені у старовинному будинку в самому центрі столиці України. Ця споруда нагадує середньовічний замок.

Музей сновидінь

Адреса: Київ, вул. Чигоріна, 55.

Ще один цікавий музей Києва – сновидінь. Тут розкажуть, звідки беруться сни, чому вони саме такі, якими ви їх бачите, чи завжди вони сняться. Тут кожен відвідувач сам перетворюється на експонат, адже трактувати будуть саме ваші марення. Тут же працює і досвідчений психоаналітик, який пояснить взаємозв'язок снів із реальністю.

Пархомівський історико-художній музей імені Луньова

Адреса: Харківська область, Краснокутський район, с. Пархомівка, вул. Конторська, 2

Не потрібно їхати за кордон, щоб побачити своїми очима Рембрандта, Малевича та Пікассо! Варто всього-на-всього приїхати у село Пархомівка, що на Харківщині.

Музей розташований у колишньому маєтку графа Подгорічані. Колекцію зібрав не він та його нащадки, а звичайний вчитель місцевої школи Панас Луньовий.
Тут є оригінал відомого "Голуба миру" Пікассо, який він подарував музею особисто. А ще тут є роботи Малевича, Кандинського, Айвазовського, Васильківського, Маяковського, Рейсдала, Хооха та інших.

Саме в цьому селі провів своє дитинство легендарний українець Казимир Малевич. Будинок, де жив автор "Чорного квадрата", теж зберігся.

Музей Гуцульської магії

Адреса: вул. Жаб'євський Потік, 33а, містечко Верховина, Івано-Франківська область.

Потойбічне, але українське – це про музей гуцульської магії. Тут можна познайомитись із місцевими мольфарами та відьмами.
Тут можна дізнатись про відомих гуцульських цілителів, архаїчні народні засоби та давно забуті народні рецепти.

Підводний музей для дайверів

Адреса: село Миколаївка, Дніпропетровської області.
Ціна: безкоштовно, впевнене користування аквалангом.

Експонати музею перебувають на глибині від 10 м до 48 м у затопленому кар'єрі. Тут можна побачити старі "Жигулі", "Запорожці", мотоцикли і навіть пивний кіоск... Все, що треба, – це вміння користуватись спорядженням для дайвінгу.

Подібні підводні музеї існують і в Житомирській області, і в Криму.

Музей сміття

Адреса: Вінниця, вул. Ватутіна, 19.
Ціна: безкоштовно.

В'ячеслав Воєводін працював комірником на заводі із сортування сміття 15 років. Завдяки цьому він назбирав чималу колекцію викинутих, але від того не менш цінних предметів. Зараз у музеї – понад 2 тис. експонатів.

Можна побачити різні старовинні предмети побуту, антикваріат тощо. Насправді, люди часто не розуміють, наскільки цінні речі викидають. Колекціонери весь час "атакують" пропозиціями засновника музею.

Музей родинних професій

Адреса: місто Івано-Франківськ, вул. Київська, 6а.

Заслужений журналіст України Роман Фабрика вирішив відкрити музей професій, який запрацював з 13 вересня 2005 року. Працює він в Івано-Франківську. Девіз: "Від плуга до комп'ютера".

Тут можна ознайомитись із 150 видами різних сімейних професій за останні 200 років. Більшість експонатів власник відреставрував самотужки.
Будинок побудували спеціально під цей музей.

Музей контрабанди

Адреса: Одеса, вул. Катерининська, 6.
Ціна: 70 грн.

Працює з 2013 року. Тут можна подивитись, на що здатна людська логіка, якщо дуже треба щось кудись провезти.
Засновником є колишній військовослужбовець Олександр Отдєльнов. У музеї розкажуть усю правду про контрабанду.

Наприклад, за мішок газових хустинок можна було купити машину, а за 5 мотків мохерових ниток давали 5 років в'язниці. Цікаво провозили касети – стрічку спочатку намотували на моток від ниток, а зверху маскували власне нитками. Причому всі митники знали про ці махінації, але завжди закривали очі, оскільки іншого способу надходження касет в країну просто не було.

Поштова станція в Ніжині

Адреса: Чернігівщина, м. Ніжин, вул. Поштова, 5.

Сама готельно-поштова станція збереглась без особливих змін ще з ХVІІІ ст., а музей там відкрили 1993 року завдяки переданій колекції експонатів від місцевого краєзнавця Олександра Лазаренка.

Інтер'єр музею максимально наближений до ХVІІІ – поч.ХХ ст., як і характер експонатів, що стосуються роботи пошти тих часів. Серед відомих людей на цій станції свого часу зупинялись Шевченко, Пушкін, Гоголь, Гребінка та інші.

Музеї столиці готуються до святкування Міжнародного дня музеїв. 18 та 19 травня вхід до багатьох закладів зроблять безкоштовним. Крім того, для відвідувачів готують особливі програми майстер-класів, екскурсій та квестів.

Зараз ви читаєте новину «10 українських музеїв, що вражають». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути