Краса обличчя — його стандартність та примітивність. Спеціалісти Каліфорнійського університету в США встановили, що люди оцінюють красу за легкістю обробки візуальної інформації. Чим легше оку охопити риси обличчя людини, тим красивішою вона здається.
Неприхильність людського мозку до сприйняття складної інформації відкрили ще в ХІХ столітті. У кінці минулого століття за допомогою комп"ютерного дослідження науковці порівняли зовнішність кількох сотень відомих красунчиків. Виявилося, зірки дуже схожі.
Вчені назвали це ефектом лінивого мозку. Він спрацьовує не лише при портретних характеристиках, а також під час вибору машини, собаки, навіть наручного годинника.
Раніше вважалося, що середній стандарт краси є доказом еволюційної переваги. Природа виготовляє багато копій лише тоді, коли оригінал вартий наслідування. Але каліфорнійські психологи довели хибність такої еволюційної теорії. Учасникам експерименту, який вони влаштували, показували предмет і просили дати йому оцінку. При цьому засікали швидкість реакції. Картинки, які в результаті визнали красивими, класифікували дуже швидко. За всіма параметрами вони відповідали стандарту.
Коментарі