Четвер, 27 вересня 2012 00:15

Корені дубів сягають углиб на 70 метрів

В Україні близько сотні дерев старше 500 років, порахували в Київському еколого-культурному центрі.

Найстаріше дерево росте в Нікітському ботанічному саду в Криму. Це олива.

— Важко точно визнати його вік, — каже Геннадій Захаренко, 63 роки, заступник директора Нікітського ботанічного саду. — Доки дерево живе, його вік визначають тільки за зовнішніми ознаками. Я бачив двотисячолітні оливи в Єрусалимі. Вони були менші за наше дерево. Думаю, наше посадили грецькі колоністи.

Кримська олива досі плодоносить. Щоб їй не шкодили, обмежують час доступу туристів.

Приблизно такого ж віку і ялівець, теж у Криму. Дерево має стовбур завтовшки 5 м.

Найстаріше фісташкове дерево в Україні — 1500-1700 років — теж росте в Нікітському ботанічному саду. Воно має найгрубший стовбур, обхват понад 10 м. У його дуплі вільно вміщаються троє людей. За належного догляду старі дерева проживуть ще 100 років, вважає Геннадій Захаренко.

Дуб, якому понад 1200 років, у селі Стужиця на Закарпатті, вважають найстарішим в Україні. Заввишки 30 м. Місцеві розповідають, що сільські самогонники ховали в його дуплі самогонний апарат. Якось підпалили дерево. В цьому ж селі росте Дідо-дуб. Його вік 1100-1200 років, окружність стовбура — 9,1 м. Корені старих дубів сягають вглиб до 70 м. Щодня всмоктують із ґрунту до 4 тис. л води.

Найстаріша липа в Україні — дерево Богдана Хмельницького у Золочівському районі на Львівщині. Йому від 500 до 800 років. За легендою, під ним гетьман відпочивав перед Зборівською битвою 1648-го. Висота крони 15 м, обхват 7 м.

Зараз ви читаєте новину «Корені дубів сягають углиб на 70 метрів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 56
Голосування Хто нині найсильніший український футболіст?
  • 1) Олександр Зінченко
  • 2) Тарас Степаненко
  • 3) Андрій Ярмоленко
  • 4) Роман Яремчук
  • 5) Віктор Циганков
  • 6) Руслан Малиновський
  • 7) Марлос
Переглянути
Погода