
— Урятувала свою городину торік завдяки затіняючій сітці. Вона і сонце пропускає, і рослину не пече, — розповідає Раїса Сологуб, 57 років, із села Краснопіль Чуднівського району Житомирської області. — Купила з середніми "віконцями". Крупні пропускають занадто багато світла.
Натягнути сітку можна всередині теплиць або на городі. Крім сонця, береже рослини від граду.
Здатність сітки пропускати тільки частину сонячного світла називають відсотком затінення. Якщо він 45%, то підходить для баштанних культур і огірків. Сітка зі ступенем 60% — капусти, баклажанів і помідорів. 70% затінення застосовують для укриття парників і теплиць зовні.
— Перевірила, що врожай помідорів і баклажанів під час використання сітки збільшився на 10 відсотків. Та й наробилася менше, бо не тягала на город відра з водою. Рослини обходилися вологою, що була в землі.
Затіняюча сітка ловить сонячне світло і розсіює на всій грядці. Це зменшує теплове випромінювання і створює сприятливий мікроклімат для рослин. Урожай дозріває одночасно.
Сітки з поліетилену служать п'ять-сім років, а з водовідштовхувального матеріалу та міцної капронової основи — 15 років. Спеціальний вузол плетіння перешкоджає саморозпуску
Коментарі