— Цієї осені мода на калину. Якщо раніше замовники шукали рослини, назви яких ми від них уперше чули, то тепер чи не кожен третій замовляє калину, — розказує керівник ландшафтної фірми "Зелене місто" 33-річний Павло Стефанишин із міста Винники на Львівщині.
На своєму подвір'ї замість декоративних рослин посадив айву.
— Може бути і як кущ, і як дерево. Залежно від того, як коротко обрізати й яку надати форму. З калини можна робити й кулеподібні кущі, й акуратні деревця. Айва цвіте тижнів зо два рожевим цвітом. Усе літо зелена, восени в яскраво-жовтих яблуках. Можна з них повидло зварити. А з магнолії чи сакури толку? Цвіте два дні, а решту року стоїть лисим деревом. Зате клопоту не оберешся, бо це теплолюбна рослина.
Вишні й яблуні стали більш популярні за маловідомі томарило, лічі.
— Навіть калган питали. Нехай це наша трава, але треба вміти її доглядати. І що з нею робити — горілку настоювати? В нас одні оцтове дерево замовили. Посадили їм, а за чотири роки вони його поміняли на нормальну яблуню. Оцтове дерево цвіте, як каштан, тільки свічки не вверх стирчать, а вниз. Із квіток сиплеться насіння й одразу проростає, як бур'ян. Весь час треба полоти. Інакше — ліс на подвір'ї.
Декоративні екзотичні дерева мають гарний вигляд перші два роки після висаджування. Потім дичавіють — заростають, вироджуються.
— Навіть в інтернеті не все є. Трапляється, що одна й та сама рослина має по п'ять назв. Люди купують, та половина не знає, як воно правильно називається. Один відсоток садівників знає, як ту рослину доглядати.
Павло Стефанишин радить купувати адаптовані різновиди екзотів чи виведені для українського клімату.
Коментарі