— Миші й пацюки псують зерно і на складах, і в полі. Гризуни швидко плодяться, уміють адаптуватися до будь-яких умов, мають гострий слух та добре розвинений нюх.
— Чітко розрізняють запахи, що дає можливість відшукати їжу навіть на великій відстані. Вільно орієнтуються в просторі та запам'ятовують деталі будівель, куди вселяються. Тому боротися з ними вкрай важко. Пробували всі відомі способи, використовували різні яди. Вони малодієві, та ще й небезпечні. Адже шкідники можуть переносити отруту на зерно, — розповідає фермер із Вінниччини Микола Грендач. — Застосовували ультразвукові відлякувачі й капкани — все марно. Колега порадив препарат "Щелкунчик. Засіб дуже дієвий. До всього, його можна розкладати і в корівнику, бо він безпечний для тварин.
Препарат "Щелкунчик " є найсучаснішим препаратом українського виробництва для боротьби з пацюками, мишами та іншими шкідниками. Зручний тим, що виготовляється у чотирьох різних формах: зерно, парафінові брикети, екструзійні гранули та тістова принада з ароматом арахісу.
— Щоб досягти максимального ефекту — напередодні викладки потрібно дослідити територію, де будете розкладати принаду. Класти потрібно у всі укриття, ходи й нори гризунів у підлозі, фундаменті, стінах, біля сміття, а також джерел води, — радить Микола Олександрович. — "Щелкунчик" не викликає гострого харчового отруєння. Тому гризуни не можуть визначити причину недуги й попередити інших про небезпеку. Шкідники, які скуштували приманку, відчувають задуху, тому виходять з укриттів. Гинуть не в норах чи під підлогою, а надворі або серед кімнати. Якщо брати препарат із захисним пеналом — це убезпечить домашніх тварин від поїдання потруєної приманки.
Препарат можна застосовувати у приміщенні та надворі. Дія "Щелкунчика" проявляється за три дні. За цей час у гризунів починається внутрішня кровотеча. Гинуть вони на четвертий-восьмий день.
Коментарі
2