понеділок, 23 січня 2017 07:55

Соняшник погано росте після гороху та квасолі

Автор: ФОТО З САЙТА www.semena-pro.ru
  Середньостиглі сорти соняшника не бояться грибків і посухи
Середньостиглі сорти соняшника не бояться грибків і посухи

— Задумала цієї весни експеримент. Засіяла півгороду соняшником. Урожай вийшов такий, що халву з нього всім сусідам продавала, — каже Маргарита Демчук із Фастова Київської області. — Брала крупноплідні сорти Лакомка, Еней та Алмаз. Це штучно виведені гібриди. Вони не такі олійні, як дрібні сорти. Та й морочитися з ними менше, коли чистити.

Сіє середньостиглі сорти, які дозрівають за три місяці. Не бояться грибків і посухи. Чого не сказати про ранні. Вони більш вразливі. Тому дають гірший врожай.

— Соняшник росте на будь-якій землі, якщо та з осені удобрена пере­гноєм. Головне, без бур'яну. Бо він затіняє рослину, забирає з ґрунту корисні речовини. Так урожай буде поганий, культура хворітиме. З соняшником треба панькатися лише перший місяць. Далі рослина зміцніє й бур'ян їй вже не буде страшний.

За два-три тижні перед посівом, поле боронують і культивують. Так знищуються бур'яни та розпушується ґрунт. Підживлюють землю добривами. Потрібно 12–13 кг на 1 га.

— Я не вмію сама визначати, яких саме добрив не вистачає в ґрунті. Тому удобрюю комплексними. Їх треба посипати перед культивацією. Попадуть глибоко в землю. Немає сенсу просто їх розсівати по полю. Так від них користі не буде.

Насіння від сірої гнилі перед посівом обробляє препаратом дерозал. Його бере 1 л на тонну. Сіяти починає, коли земля прогріється до +12°С. Робить рівці по 6 см на відстані 60–70 см. Використовує бурякову сівалку. Виставляє більшу відстань міжряддя та рідше випадання насіння.

— Найкращими попередниками є ярі та озимі овес і пшениця. Після них стерню на полі треба пере­орати, а не палити. Бо можна знищити верхній шар ґрунту, де закладений азот. Він потрібний для розвитку соняшника.

Слід уважно ставитися до попередників соняшника. Часто вони хворіють тими ж хворобами. Не можна перед ним сіяти багаторічні трави, цукрові буряки, сою, горох і квасолю. На тому ж самому місці не треба сіяти соняшник чотири роки. Він забирає з ґрунту всі поживні речовини. Тому має відпочити.

— Мені з погодою повезло. Боялася, щоб рослину не залило дощем. А тут якраз весь серпень була засуха й зернята добре дозріли. На початку вересня зібрала урожай. Найняла знайомого фермера. Він змолотив мені соняшник. Привіз готове насіння. Цей рік був пробний. Наступного все поле засію.

Зараз ви читаєте новину «Соняшник погано росте після гороху та квасолі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути