— Розсаду й насіння в'юнкої суниці чи полуниці продають шахраї, — каже садівник Михайло Макаренко, 62 роки, із села Любомирка Олександрівського району на Кіровоградщині. — Такого сорту немає. Ця рослина не в'ється, як виноград. Вона стелиться й покриває ґрунт.
Ягода, яку звикли називати полуницею, — суниця садова. Так само, як і лісова, розмножується вусами. Викидає пагін, який вкорінюється й дає новий кущ — розетку.
— Центральний кущ може дати пагін, на якому буде одна-дві розетки. Якщо вони вкоріняться, то наступного року цвітуть і дають урожай.
Навколо мішка з ґрунтом закручують сітку-рабицю. Роблять у ньому дірки й садять суницю. Воду заливають зверху. Також саджають у автомобільні шини. Їх складають одну на одну, всередину засипають ґрунт. Перед тим по центру ставлять трубу із дірками на рівні шин. Дно має бути заварене. У трубу наливають воду, й вона рівномірно поступає до коріння. У скатах роблять прорізи для рослин.
— Зацвіте, дасть пагони, кілька ягід, але тільки із сонячного боку. Це на один раз і більше для декору саду. На врожай так садять суницю у горщиках і розставляють на стелажах у теплицях. Це метод для тих країн, де мало ґрунту. Чи для вирощування ранньої суниці. Називають таку — підвісна. Будь-який сорт можна так посадити.
Суницю у вазонах виставляють на підвіконні, підвішують на балконі чи на вулиці.
3 літри землі треба на один саджанець суниці, щоб він квітнув та плодоносив у вазоні.
Коментарі