— Звичайними трояндами зараз нікого не здивуєш, тому я вирощую міні-троянди, — каже Ніна Степанишина, 55 років, з Ромни Сумської області. — У вирощуванні цих квітів завжди трепетний момент, коли мають зацвісти вперше. Цікаво — чи буде квітка такою, як обіцяли продавці? Вже тричі купувала блакитні троянди, а вони як не жовті, то червоні.
Карликові троянди виростають заввишки 20–30 см. Квітнуть невеликими суцвіттями. Можна вирощувати на балконі, веранді чи у квітнику. Можна обсаджувати ними бордюри або альпійські гірки.
— Люблю ці квітки за постійне цвітіння. Як починають з кінця травня, то закінчують у кінці вересня.
Є сорти колючі і без шипів. Квітки різних кольорів. Розводить сорт Колібрі з махровими пухкими квітами, які ростуть суцвіттями по 3–5 штук помаранчево-жовтого кольору. Також сорт Даніела із загостреними пелюстками, які спочатку рожево-білого кольору, а до кінця цвітіння стають білими.
— Вони дуже живучі. Добре переносять перепади температури. Навіть підмерзлі пагони на весну повністю відновлюються.
Перед посадкою корінець обрізує на 20 см, а верхівку — на 15 см. Так рослина одразу приживеться. Обов'язково замочує саджанець у воді на добу.
— Якщо в квітнику недостатньо сонця, немає сенсу троянду навіть садити. Тільки витратите марно час і гроші. В тіні не ростиме.
Садить їх у квітні, щоб до зими корінці встигли прижитися. Вибирає світле місце без протягів. Перед посадкою на ґрунт насипає компост або перепрілий гній і золу. Перекопує землю і викопує ямку.
— Для троянд немає кращого добрива, ніж гній. Купую кінський, на який не треба чекати, щоб відстоявся. Цей можна використовувати практично свіжий, розкладаючи ранньою весною між кущами. З курячого і коров'ячого гною краще робити настої. Курячий розводжу з водою один до 20, коров'ячий — один до 10. Настоюю один-два тижні.
Корисний для квітів настій із кропиви. Наповнює 10-літрове відро порізаною кропивою і заливає водою. Сипле склянку золи і перемішує. Настоює добу. Розводить з водою один до десяти.
— За літо тричі обприскую листки троянд добривом "Бонафорте". Воно підживлює рослину зовні.
Посаджені навесні троянди можуть зимувати у квітнику. Кущики підгортає землею, накриває сухим листям і ялиновими гілками.
Троянди мають серединки у формі ока
— Набридли вдома однакові троянди, тому завела нові. Називаються Бебілун Айс, що в перекладі означає вавилонські очі. У квітки пуста серединка, як у шипшини. Ніжний колір пелюсток, а в середині — яскравий малюнок у формі ока, — каже 38-річна Олена Гринюк з Полонного Хмельницької області. — Побачила саджанці у квітковому каталозі. Замовила по пошті. Посадила біля веранди, а солодкий запах по всій хаті.
Квіти виростають заввишки 50–60 см. Не вимагають спеціального догляду. Підживлювати треба так само, як звичайні троянди.
Коментарі