— Найкраще калина розмножується черешками, — вважає господар розсадника 40-річний Руслан Щербатюк із Києва. — У травні — на початку червня якраз відростають молоденькі. Коли мають по два міжвузля і сягають сантиметрів 10–20 завдовжки, можна різати. Добре встигнути до перецвітання. Тоді в них більше сили.
Для пророщення гілочок готує легкий субстрат.
— Беру порівну піску, торфу та лісового ґрунту. Засипаю в ринки і добре зволожую. Під нахилом заглиблюю черешки на 3–4 сантиметри. Зверху натягую плівку. Від активного сонця забілюю спеціальною фарбою або натягую захисну сітку, — ділиться Руслан Вікторович.
За температури вище +20°C за два тижні прокльовуються перші корінці. За місяць є кущовий корінь.
— Порівняно з іншими кущами калина укорінюється дуже добре, — запевняє господар. — Треба тільки подивитися за нею перші два-три дні. Поливаю й захищаю від сильного сонця. Відкриваю плівку тільки в похмурі дні.
Спочатку садівник тримає саджанці калини в теплиці.
— Коли коріння більш-менш сформувалося, висаджую у ґрунт. Ще до зими виростає до півметра заввишки, а то й сантиметрів 80. Якщо не густо посаджено, в теплиці саджанці можуть побути до осені.
Копає яму і ставить саджанець. Добре поливає. До половини засипає сумішшю попелу, торфу, перегною і мінерального добрива, зверху — землею.
— Догляд за калиною нескладний. Виполюю бур'яни, а коли кущ підніметься, розчищаю його. Особливо сухі гілки, в яких відкладає яйця листоїд. Щоб не було тлі, раз на рік кроплю настоєм кропиви.
Коментарі