
— Вирощую в саду незвичайні ягоди — дюк. Зовні вони наливні, як вишні. А на смак солодкі, як черешня. Мої улюблені крупноплідні сорти вишні дюк — Чудо й Десертна Морозової, — каже 53-річна Тетяна Усик із Конотопа Сумської області. — Купила Чудо н пробу. Його вивели українські селекціонери. І була задоволена результатом. Другий сорт до нас завезли з Росії.
Ягоди великі, вагою 9 грамів. Темно-червоні. Ростуть не поодинці на гілках, а купками. Завдяки цьому швидко збирати врожай. Дозріває в середині червня. Гілки в дерева товстіші, ніж у звичайної вишні. Більш нагадують черешневі.
— Гібрид рано дає врожай. Перші плоди з'явилися за три роки після посадки. Для цього потрібно посадити близько черешню, яка запилятиме гібрид.
Вибирає для вишні сонячне місце. Дерево виростає до 3 м і не загущує сад. Щовесни з міцних пагонів зрізує по третині.
— Без цього дерево буде гнати вверх, а не розростатися в сторони.
Родить щороку, без перерви.
— Дюк не любить багато вологи. Від неї тріскається кора. Достатньо тієї води, яка йде з дощем. Винятком є кількатижнева засуха для молодих дерев.
Важкі ґрунти в садку можна розпушити додаванням в яму піску, а кислі — розвести вапном.
— З усіх добрив це дерево найбільше потребує калію. Без нього не матимете хорошого врожаю. Інакше пагони поженуть уверх і ягід на гілках не буде.
13 кілограмів вишень дюк дає доросле дерево. Гібрид має мало листя і багато солодких ягід.
Коментарі