На сьогодні озима пшениця є однією з головних продовольчих культур, що займає провідне місце в структурі посівних площ України. Агрономи аграрного інтернет-магазину Агро Піонер, підкреслюють, що для досягнення високих урожаїв озимої пшениці невід'ємним елементом системи є захист культури від хвороб, який починається з обробки насіння та завершується застосуванням фунгіцидів під час колосіння.

Для отримання високоякісного врожаю необхідно проводити три, а в деяких випадках навіть чотири обробки фунгіцидами, кількість яких залежить від погодних умов, що впливають на розвиток хвороботворних організмів. Також на кількість фунгіцидних обробок впливає потенціал посіву.
Минулий рік, через осінні негативні погодні умови, виявився досить складним для посівної кампанії, що перешкоджало збору попередніх культур і посіву пшениці вчасно. Через це значна частина площі була посіяна в пізні строки. В свою чергу весняні погодні умови сприяли розвитку хвороботворних організмів, що підсилило потребу в профілактичних, а в деяких випадках і терапевтичних обробках фунгіцидами. Оскільки посіви озимої пшениці знаходяться на різних стадіях розвитку, наразі актуально проводити фунгіцидний захист під час формування прапорцевого листка, а на більш розвинених посівах, які були засіяні вчасно, треба звернути увагу на захист колосу.
Найпоширенішими хворобами, які виникають під час формування прапорцевого листка озимої пшениці, є:
• септоріоз, який поширений по всій території України через різноманітні умови для його розвитку;
• піренофороз, що переважно зустрічається в південних регіонах;
• іржа, яка вражає пшеницю за високої вологості і помірних температур;
• борошниста роса, яка розвивається при високій вологості та помірній температурі.
Крім того, колос озимої пшениці може бути уражений хворобами, такими як фузаріоз, септоріоз та альтернаріоз.
Які препарати прийдуть на допомогу?
Для профілактики та боротьби з цими хворобами Агро Піонер радить використовувати фунгіциди, які можна вигідно придбати у них на сайті. Фунгіциди допоможуть уникнути суттєвих втрат урожаю. Досить успішно на озимій пшениці зарекомендували себе системні препарати.
Наприклад, у фазу прапорцевого листа можна використовувати:
• системний фунгіцид Фенікс (флутріафол, 250 г/л) — універсальний препарат захисної та лікувальної дії від Alfa Smart Agro. Забезпечує надійний захист пшениці від зовнішньої та внутрішньої інфекції.
• Рекс Дуо - надійний препарат системної дії (тіофанат-метил, 310 г/л та епоксіконазол, 187 г/л) від відомого виробника BASF. Вирізняється широким спектром дії на патогени та швидкодією.
• Амістар Екстра - комбінований контактно-системний фунгіцид (азоксистробін, 200 г/л та ципроконазол, 80 г/л) лікувальної та профілактичної дії. Препарат від компанії Syngenta не тільки надійно захищає озиму пшеницю від хвороб, але й збільшує стійкість культури до стресів та несприятливих погодніх умов.
Для захисту культури у фазу колоса:
• препарат Болівар Форте від Alfa Smart Agro (тебуконазол, 240 г/л - крезоксім-метил, 125 г/л) - двокомпонентний фунгіцид системної і трансламінарної дії, який зокрема, надійно захистить від фузаріозу колоса. Формує в рослині антиспоруляційний вплив.
• фунгіцид Талер (тебуконазол, 250 г/л) від Defenda - захистить пшеницю від бурої листової іржі, септоріозу, фузаріозу. Цей препарат має виражений "стоп-ефект" і поєднує властивості фунгіциду та інгібітора росту. Його особливість полягає в тому, що він не лише знищує грибкові захворювання, але й гальмує їхній подальший розвиток.
Коментарі