Слимаки можуть добряче зіпсувати працю городників. Особливо вони шкодять капусті.
Тому, щоб вберегти урожай, слід знати, як надійно позбутися цих шкідників. Кілька найдієвіших способів зібрала Gazeta.ua.
Окрім хімікатів, є чимало народних методів боротьби зі слимаками.
Наприклад, навколо грядки з капустою можна викопати невелику канавку, яка стане перешкодою для шкідників. Якщо на дно канавки насипати попелу або піску, то слимаки там і залишаться.
Щоб шкідники не їли капусту, можна залишити їм інші принади. Наприклад, яблука. Ці відвадить слимаків від грядок. А в розпал їхнього "бенкету" можна зібрати всіх шкідників у пакет і віднести подалі від городу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помідорам на грядці допоможе пісок та яєчні шкаралупи: поради городникам
Гарною приманкою для слимаків може бути й пиво. Його слід налити в миску й залишити на ніч Уже до обіду наступного дня там зберуться всі слимаки, які є поблизу.
Можна також створити такі умови, за яких шкідники будуть знищені сонцем. Потрібно мульчувати землю під насадженнями тонкою плівкою, під яку слимаки заповзуть вночі, а в обід наступного дня сонячне проміння зробить свою справу.
Серед основних народних методів боротьби зі слимаками називають також оцет. Потрібно склянку 9% оцту розмішати у 10 літрах води й полити розчином капусту та землю навколо неї. Для овочів така концентрація нешкідлива, а для слимаків ‒ смертельна.
Ці шкідники також гинуть від солі. Якщо посипати слимаків сіллю, вона витягне з них всю воду й вони швидко загинуть.
Окрім того, можна застосувати нашатирний спирт, мило, оцет і попіл. Потрібно до 3 літрів води додати 3 г нашатирного спирту, 60 мл 9% оцту, 3 столові ложки попелу, 5 столових ложок будь-якого рідкого мила. Усе це змішати й обробити урожай розчином.
Слід пам'ятати, що всі розчини краще вносити ввечері, коли спадає денна спека.
Кульбаби на присадибній ділянці ‒ красива річ, коли цвітуть. Але, зрештою, це бур'ян, який засмічує город. Є кілька методів надійно позбутися кульбаб на городі. Найголовніші зібрала Gazeta.ua.
Одними з найнебажаніших гостей городників навесні є кроти. Після зими вони починають активно шукати собі їжу й наносять чимало шкоди грядкам. Є чимало способів прогнати кротів з ділянки.
Коментарі