Коли сезонний урожай зібрано, варто подбати про рослини, які залишаються на зимівлю. Слід пам'ятати, що перед утепленням їх слід підгодувати.
Азотні добрива краще не використовувати, адже вони спрямовані на нарощування зеленої маси. Рослина пустить всі сили на зростання нових паростків, які загинуть з першими морозами, при цьому накопичення корисних речовин відійде на другий план.
Садівники радять віддати перевагу калійно-фосфорним добривам. Вони живлять та підвищують морозостійкість рослин.
Квіти
Троянди удобрюють двічі — упродовж вересня і на початку жовтня. Найкраще підходять гранульовані добрива, оскільки вони надходять до коріння рослини поступово, а це якраз те, що треба для спокійної підготовки троянд до холодів. Для позакореневого підживлення використовують суміш з 5 грамів монофосфату і такої ж кількості суперфосфату на відро води.
Підгодувати гортензію краще за все у серпні-вересні. Для цього готують калійно-фосфорний розчин: в 10 л води розчиняють по 1 ст.л. суперфосфату і сульфату калію, а потім поливають ґрунт під кущем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Осінній квітник: як красиво висаджувати хризантеми
Щоб підвищити зимостійкість і зміцнити цибулини лілії, полийте її розчином: в 10 л води розведіть 1,5 ст.л. калімагнезії і 2 ст.л. суперфосфату. Окрім цього, після перших заморозків лілії мульчують компостом.
Дерева
Вишні, абрикоси, яблуні сливи та черешні підгодовують подвійним суперфосфатом з розрахунку 30 г на метр квадратний пристовбурного кола разом з сірчаним калієм в такому ж обсязі. Окрім цього раз на п'ять років нормалізують кислотність ґрунту. Для цього в пристовбурні кола вносять 300 г вапна на квадратний метр. При перекопуванні додатково вносять перегній.
Що стосується хвойних дерев, то є думка, що їх краще підгодовувати весною і літом. Дійсно, так і є, але якщо рослина хвора - корисні речовини їй не завадять і восени. До початку жовтня можна сміливо використовують мульчу з кори хвойних дерев в районі пристовбурних кіл.
Найчастіше бадилля викидають, або спалюють. При цьому жоден із цих методів не є правильним. Є кілька варіантів, як можна використовувати бадилля картоплі, томатів, баклажанів з вигодою для власної ділянки.
Коментарі