Врожай саду у наступному році залежить від осінньої обробки. Восени дерева запасають поживні речовини у пагонах і корінні. Щоб правильно ввійшли в зиму, їх треба добре полити. Вогкий ґрунт менше промерзає. Осінній полив називають вологозарядним.
Про це розповідає Євген Никончук, садівник із Дніпропетровщини.
"Води не повинно бути забагато. Зайва витисне повітря із землі. Вона осяде, коріння почне "задихатися" і всохне. Від переливу дерево може підгнити", - пояснює садівник.
Осінні обробки:
1. Садок полити після опадання листя. Якщо це зробити після збору врожаю — затягнеться визрівання пагонів. Вони не встигнуть підготуватися до зими.
Між деревами викопати рівчак, щоб вода не розтікалася. Налити на молоді кущі та саджанці по 4 відра води, а старшим — 8-10.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вражаюча ідея: казковий мінісад на підвіконні
2. Навколо стовбура розкласти солому й опале листя. Притиснути чимось важким, щоб вітер не розніс. Без мульчі, вся робота даремна. Невкрита земля залишиться суха, холодне повітря проникне глибше. Корінь замерзне.
3. Побілити совбури. Якщо залишити дерева напризволяще, взимку потріскає кора під час перепаду температури.
Вапно змішати із мідним купоросом для знезараження. У 10 л води розвести 3 кг крейди чи гашеного вапна, 0,5 кг мідного купоросу і 100 г казеїнового клею, щоб суміш прилипла до кори.
Садовий декор із сукулентів зараз став справжнім трендом. Із цих невеликих рослин можна скласти незвичайні і стильні композиції. Для цього не потрібні надздібності або вкладати багато грошей.
Фігури із сукулентів додають родзинку кожній ділянці. Існує величезна різноманітність цікавих рішень, які з легкістю доповнять територію.
Коментарі