Ексклюзиви
субота, 09 вересня 2023 06:25

Коли і як збирати яблука: поради досвідчених садівників

Коли і як збирати яблука: поради досвідчених садівників
Час збирання яблук залежить від сорту. Фото: rivne.media

Збирати яблука восени потрібно з урахуванням температурних показників та погоди.

Наприклад, якщо вересень холодний, то не слід чекати згубних для плодів заморозків, можна раніше зірвати навіть недозрілі яблука, пише Gazeta.ua.

Щоправда, пізні сорти не надто бояться заморозків. Але від перемерзання вони можуть почати псуватися.

Час дозрівання яблук залежить від сортів. Зазвичай сорти яблук ділять на три категорії: літні, осінні та зимові.

Літні сорти дозрівають ще у серпні, вони непридатні для тривалого зберігання. Тому вживати їх потрібно одразу. Із них виготовляють соки, компоти, варення або ж сушать на зиму для узварів.

Осінні сорти яблук дозрівають наприкінці серпня та у вересні. Їх можна зберігати у прохолодному приміщенні до чотирьох місяців.

Зимові дозрівають наприкінці вересня – на початку жовтня. Такі яблука підходять для тривалого зберігання. При правильних умовах – аж до весни. Свої смакові якості такі сорти набирають в процесі зберігання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не вапном єдиним ‒ чим восени білять дерева

Щоб визначити, чи дозріли яблука, є кілька ознак, на які варто звернути увагу. Наприклад, можна натиснути на шкірку. Якщо вм'ятини немає, яблуко ще не спіле. Якщо залишилося незначне заглиблення – можна збирати урожай. Окрім того, звертають увагу на зовнішні ознаки. Зрілі яблука яскраві, мають білу або кремову структуру, без червоточини, а їхній розмір відповідає сорту.

Можна спробувати яблуко на смак. Стиглі повинні мати насичений, не надто кислий сортовий смак. Такі яблука легко розрізаються на частини.

Окрім того, щоб визначити, чи дозріли яблука, можна у ємність налити 1 л дистильованої води та додаємо 4 г йодистого калію. Потім розрізати яблуко навпіл і занурити у цей розчин. Якщо яблуко посередині набуває синюватого відтінку – воно незріле, у ньому забагато крохмалю. А жовта середина і злегка блакитний край свідчить про стиглість плоду. Якщо ж блакитного кольору взагалі немає – плід перезрів.

Збирати яблука краще в обідній час, коли висохне волога після ночі. Починати потрібно з південного боку дерева – там плоди дозрівають швидше. Спочатку збирають яблука з землі, потім зривають з нижніх гілок, а після цього ‒ з верхніх.

Зривати яблука потрібно, обхопивши їх рукою та натискаючи на черешок вказівним пальцем. Плоди складають у плетені кошики. Якщо їх немає, можна взяти відра, попередньо вистеливши їх зсередини цупкою тканиною або мішковиною. Червиві та підгнилі яблука кладуть окремо від здорових.

Якщо на вашому новому врожаї яблук з'являються чорні цятки, а плоди починають гнити, це ‒ ознаки захворювання дерева.

Вони можуть свідчити одразу про кілька серйозних проблем. Про те, як їх можна вирішити, пише Gazeta.ua.

Зараз ви читаєте новину «Коли і як збирати яблука: поради досвідчених садівників». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути