Цибуля зазвичай можна збирати, коли вона починає жовтіти та обсихати.
Переважно цибуля дозріває за 70-80 днів після посадки, пише Gazeta.ua.
Є кілька моментів, які свідчать, що цибулю вже час викопувати. Так, шийка стає сухою і тонкою. На ній з'являється жовтий відтінок. Листя цибулі лягає, тягнеться до землі й жовтіє. Окрім того, шкірка набирає сухості та може тріскати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зелень та деякі овочі вcтигнуть дозріти, якщо посадити їх зараз
Збирають цибулю на городі зазвичай у середині липня – на початку серпня, коли сонячно та сухо. За два тижні до збору не поливайте рослину. Бо тоді цибульки знову пустять нове коріння.
Цибулю потрібно діставати із землі дуже обережно. Якщо листя буде пошкоджене, цибуля загниє. З грядок рослину радять прибирати вилами.
Якщо на цибулі, якій ви викопали, є залишки землі, їх потрібно акуратно забрати руками.
Коли викопали цибулю, не поспішайте обрізати перо. Зачекайте два дні, поки підсохне на сонці та періодично її перевертайте. Тоді треба покласти цибулю у таке місце, яке буде добре провітрюватись.
Виростити гарний урожай часнику буває непросто. Іноді він не зав'язується або ж викидає стрілки, а головок може взагалі не бути.
Часник ‒ доволі примхлива культура, доглядати за ним потрібно особливо ретельно. Кілька порад щодо того, як досягти максимального врожаю часнику зібрала Gazeta.ua.
Коментарі