
Гарбузи зазвичай дозрівають через 90–120 днів після садіння. Але спекотні й вологі літні дні можуть призвести до раннього дозрівання гарбузів.
Дозрівання може затримати тепла осінь, яка дозволяє гарбузовим лозам продовжувати зростати. Як визначити, чи готові до збору врожаю ваші гарбузи, відповіли садові експерти Gardening know how.
Гарбузи, які досягли піку зрілості, матимуть найкращий смак, колір і найдовший термін зберігання.
Щоб дізнатися, коли краще збирати гарбузи, перевірте такі ознаки:
1. Зрілий колір. Варто перевірити, чи гарбуз повністю набув свого кольору.
2. Тверда шкірка. Втисніть ніготь у поверхню гарбуза. Якщо не залишається вм'ятини, шкірка затверділа.
3. Дерев'янисті стебла. Пожовтіння листя і стебел наприкінці вегетаційного періоду свідчить про те, що плід дозріває. У цей час стебло почне буріти і дерев′яніти.
4. Порожній звук. Постукайте по гарбузу: стиглий видаватиме глухий звук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наче витвори мистецтва: фото рослин, які зачарують своїм виглядом
Для того, аби відрізати лозу за кілька дюймів від дозрілого гарбуза, використовуйте кілька гострих сучкорізів. Якщо залишити частину стебла на гарбузі, це убезпечить від гниття. Щоб стебло не зламалося, не використовуйте його, як ручку для підіймання або перенесення гарбуза.
Гарбузи можна одразу використовувати в рецептах або консервувати для майбутніх кулінарних страв. А ті, які призначені для зберігання або використання як осіннього декору, необхідно вилікувати або затверднути. Затвердіння можна проводити в польових умовах, якщо погода теплою та сухою. Для лікування гарбуза його потрібно помити і зберігати від 7 до 14 днів в ідеальних умовах – +27...29°С і вологості 80%. Якщо умови несприятливі для сушіння в польових умовах, обережно перенесіть гарбуз до сухого теплого приміщення.
Загроза заморозків є ще однією поширеною причиною для збирання гарбузів до піку стиглості. Хоча гарбузи можуть пережити легкий мороз, температура нижче -2°С псує гарбуз і призводить до його загнивання.
Садівники можуть захистити урожай від легких заморозків, накривши гарбузи. Якщо ж ваші гарбузи ще не досягли потрібного кольору, але ви все ж вирішили зібрати їх до морозів, то ці гарбузи можна використовувати як осінні прикраси.
Улюбленцями багатьох садівників є гортензії. Це одна з найкрасивіших рослин, яку можна виростити в наших садах. Однак деякі види гортензії не цвітуть щороку.
Перед покупкою варто поцікавитися, яка кліматична зона рекомендована для цієї рослини, і обрати правильний сорт для вашого регіону.
Коментарі