Лохина - не дешева ягода, тому більшість садівників стали масово розводити її на власній ділянці.
Рослина невибаглива та корисна. Містить вітаміни А, С, Е, К, Р та групи B, макроелементи — натрій, калій, кальцій, магній і фосфор, мікроелементи — залізо, кобальт, йод, мідь та інші корисні складові.
Попри те, що особливого догляду не потребує, осінню обрізку та укриття на зиму ніхто не скасував.
Обрізка
Слід ретельно оглянути кущ. Вперше його обрізають, коли рослині не менше двох років. Якщо на лохині є сухі, або хворі пагони, після обпадання листя, від них слід позбутися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сад восени: 5 найважливіших процедур для дерев та кущів
Кущі, які прожили в саду 10 і більше років, мають потребу у видаленні всіх старих гілок, нерідко після такої обрізки лохина на 2 роки перестає плодоносити, однак, в подальшому кущ дасть щедрий урожай ягід.
Метою санітарної обрізки є збільшення врожайності лохини, запобігання виникненню та розвитку хвороб. У молодих рослин видаляють дрібні гілочки біля основи, а дорослі екземпляри потребують обрізання гілок зі слабким приростом.
Укриття
Перш ніж приступити до укриття, слід звернути увагу на морозостійкість сорту. Коливання температур негативно позначається на достиганні ягід пізніх сортів. Щоб підстрахуватися, рослину захищають нетканими матеріалами і гіллям. Під час морозів використовують тканини, які "дихають".
Вкорінення ожини проводять з серпня і до кінця жовтня. Робити це краще за допомогою пластмасової пляшки.
Коментарі