Густий цвіт на огірках не гарантує багатого врожаю.
Безліч квіток виявляються пустоцвітами і не утворюють зав'язей. Gazeta.ua зібрала п'ять причин пустоцвіту на огірках і як з цим боротися.
Неякісне насіння
Це може статись, якщо купили насіння у неперевіреного виробника або самі зібрали насіння.
То ж купляйте насіння у надійної агрофірми. До речі, ще можна встигнути посадити у липні. Матимете врожай восени.
Дуже молоде насіння
Це поширена причина пустоцвіту. Ідеальний вік насіння становить два-чотири роки. Хороший варіант – прогрівати насіння перед тим, як сіяти. А також сіяти у теплий грунт.
Спершу його слід знезаразити в 1 % розчині марганцівки на пів години. Тоді просушити у духовці 2-3 год.
Немає балансу у харчуванні рослини
Коли вносять багато азотних добрив, а калійних та фосфорних не вистачає, рослина не здатна сформувати плоди. З'являються пустоцвіти. Не зривайте їх.
Щоб сформувалася зав'язь, внесіть просте підживлення з борною кислотою.
0,5 ч. л. борної кислоти всипте у посуд з 0,5 л теплої води. Ретельно перемішайте. Потім розбавте цей розчин у 10 л води. Вилийте у пульверизатор і обприскайте всі рослини, щоб вони увібрали борну кислоту. Огірки з початком цвітіння також можна обробити цим добривом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим обробляти огірки, щоб було багато зав'язі: корисні поради
Брак світла
Якщо посадили овочі в тіні, то плодів не чекайте. Сіяти огірки треба на добре освітленій ділянці.
Неправильний полив
Огірки потрібно багато поливати лише до цвітіння. У період цвітіння та до плодоношення полив слід тимчасово припинити.
Пустоцвіти – це чоловічі квітки, без яких неможлива зав'язь плодів огірка. Квітки чоловічого типу ростуть на тонкій стеблинці, а жіночі мають біля своєї основи невелике потовщення у вигляді циліндрика.
Правильною підв'язкою огірків перед їх дозріванням можна домогтись багатого врожаю. Підв'язувати огірки можна багатьма способами.
Для найпоширенішого методу вам знадобляться дві металеві труби або дерев'яні опори. Їх потрібно вбити в землю по краях грядки з огірками. Між ними в кілька рядів натягують міцну мотузку або канат. Відстань між рядами має бути 25-30 см. Потім стебла молодої рослини витягніть до нижньої опори і закріпіть їх там.
Коментарі