середа, 09 квітня 2025 10:28

Як вберегти врожай від весняних заморозків: прості та дієві методи захисту

Як вберегти врожай від весняних заморозків: прості та дієві методи захисту
Прості способи, які допопожуть вберегти майбутній врожай: як врятувати рослини від нічного холоду Фото: pinterest

Весняні приморозки - справжнє випробування для аграріїв. Навіть кілька холодних ночей весною можуть звести нанівець усі зусилля, які вклали в посіви та догляд за культурами.

Агрометеорологиня українського Гідрометцентру Тетяна Адаменко поділилася порадами, які допоможуть захистити агрокультури від весняних морозів.

"Фермери мають у своєму розпорядженні низку методів, які допомагають зменшити негативний вплив погодних умов", - каже glavcom Тетяна Адаменко.

Йдеться, насамперед, про так звані "антистреси" - фізичні методи захисту, які вже давно використовуються в сільському господарстві.

"Фермери про них прекрасно знають. Це усілякі антистреси. Насамперед це фізичні методи. Кращих і дешевших, ніж вони, ще ніхто не придумав. Рекомендують агроволокно, обкурювання, якщо мова про сади, а також дощування. Наскільки можливе використання таких методів, якщо йдеться про велике господарство, не знаю", – каже Адаменко.

Говорячи про стратегії посівної кампанії, Адаменко зазначила, що в Україні традиційно практикують ранні посіви. Таким чином аграрії прагнуть використати наявну вологу для формування сходів. Утім, цьогоріч у південних і центральних регіонах ситуація з опадами склалася несприятливо, оскільки там випало лише близько 50% від норми. Це створює ризик виникнення ранньої весняної посухи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посівний календар на квітень: що і коли садити, щоб вберегти від травневих заморозків

"Для України в принципі характерні ранні посіви. Цілком зрозуміло, що ранніми посівами люди хочуть захопити ту вологу, яка є на полях, аби утворилися сходи. А цього року з вологою не дуже склалося. Бо південні і центральні області не отримали 50% опадів від норми. Через це завжди є загроза виникнення ранньої весняної засухи. Наші синоптики дуже гарно спрацювали в плані точності прогнозів, буквально по годинах прогнозували і попередили про значні зміни в погоді", - зазначила Адаменко.

Огірки бояться весняних заморозків, адже це теплолюбива культура. Якщо потрібно зібрати ранній врожай хрумких огірків, найкраще висівати їх на розсаду, а потім пересадити у грунт, коли вже не буде загрози холодів.

Орієнтуватися потрібно за особливостями клімату регіону. В південних більше тепла та раннього сонця, тому там можна швидше сіяти огірки на розсаду. Навіть в березні. А в східних та західних значно холодніше, тому висівання можна перенести на травень.

Зараз ви читаєте новину «Як вберегти врожай від весняних заморозків: прості та дієві методи захисту». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути