Ексклюзиви
Понеділок, 07 вересня 2009 19:21
Микола Рябчук
Микола Рябчук
Микола Рябчук

Голос народу

 

Нещодавно одна знайома похвалилася, що принципово не платить за комунальні послуги і не платитиме, поки її не переконають, що всі рахунки —  обґрунтовані. При цьому вона обмовилася, що за електрику й телефон усе-таки платить. Видно, тамтешні рахунки видаються їй цілком обґрунтованими.

Я ніколи не вважав послуги наших жеків якісними, а ціни — відповідними. А все ж, по-моєму, вони значно кращі від наших мерій, парламентів та кабмінів, яким ми платимо значно більше, а послуги отримуємо незрівнянно гірші.

Я знаю, що безліч приписів і законів —  дурні і їх треба переглянути. І я готовий підтримати згадану пані в апеляціях до суду чи до Антимонопольного комітету, у мітинґах чи пікетах. Але я знаю одне: навіть найгірші закони треба виконувати, поки вони не скасовані. Бо інакше ми ніколи не виберемося з того хаосу, у який занурилися. Сьогодні ми обкрадаємо жеки, бо нам не подобаються їхні рахунки, завтра грабуватимемо крамниці, бо нам не сподобаються їхні ціни, а післязавтра іґноруватимемо дорожні знаки, бо нам захочеться в такий спосіб змінити правила дорожнього руху — з правостороннього, скажімо, на лівосторонній.

Ця хвороба заразлива, і ті ж таки жеки чинять нічим не краще, вимикаючи воду й опалення цілим будинкам, а не конкретним неплатникам. Совок мислить у категоріях кругової поруки: хай платники, мовляв, чухаються і тиснуть на неплатників. Але в совку виходить усе навпаки.

Це ви що, вже за новими тарифами платите?!

Учора біля ощадкаси я зіткнувся з сусідом, який грізно сказав:

—  Це ви що, вже за новими тарифами платите?!

—  Плачу.

—  Це через таких, як ви, вони нам тарифи підвищують! — гарикнув сусід.

І я зрозумів, що невдовзі нас, диваків, які ще дотримуються законів, лінчуватимуть просто на вулицях.

Зараз ви читаєте новину «Голос народу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

22

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода