З 17 травня компанія "Мотор Січ" припиняє регулярні авіарейси сполученням "Київ – Ужгород".
Останній політ відбудеться 10 травня, повідомляє Mukachevo.net.
У "Мотор Січі" таке рішення пояснили нерентабельністю рейсів у напрямку Закарпаття. Зараз на сайті перевізника можливо придбати квитки лише до 10 травня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, скільки Уряд дав грошей на реконструкцію вінницького аеропорту
У компанії заявили, що таких чуток не коментуватимуть, а вся офіційна інформація публікується на їхньому сайті.
"На сайті ми викладаємо наші новини. Те, що хтось придумав, то я за них не відповідаю. Такої інформації (про закриття рейсу. – Gazeta.ua) не надходило від нашого центру. Вся інформація у нас на сайті", - відповів чоловік, який назвався комерційним директором авіакомпанії, але відмовився назвати своє ім'я.
Директор аеропорту "Ужгород" Руслан Лііс запевнив, що сполучення з Києвом не скасовується, а призупиняється. Із "Мотор Січчю" ведуть переговори про щоденні рейси "Київ-Ужгород".
17 травня на сесії облради планують висунути питання про компенсування збитків компанії-перевізнику.
На який термін призупинено польоти, Лііс не сказав, відзначивши, що зараз вони перебувають на стадії листування.
"Найголовніше — вирішити питання, щоб на сесії було прийняте рішення про компенсацію збитків. Це законний шлях у законодавстві України, щоб підтримати авіасполучення. Область має робити підтримку цьому рейсу", - сказав Лііс.
Про проблеми зі сполученням "Київ – Ужгород" розповів і міністр інфраструктури Володимир Омелян. Він переконаний, що "зради" не буде.
Омелян нагадав, що зліт/посадка в аеропорту Ужгорода можлива лише з заходом на територію Словаччини, оскільки свого часу в іншому торці злітної смуги місцеві чиновники збудували приватні будинки.
"Після вступу Словаччини в ЄС і НАТО дозвіл на захід в її повітряний простір регулюється вже не лише двосторонніми угодами, але й цими міжнародними структурами", - написав Омелян.
Він додав, що для забезпечення регулярного авіасполучення Мінінфраструктури провело "колосальну роботу": Украерорух вперше з-поміж усіх провайдерів країн-не членів ЄС і аеропорт Ужгорода отримали сертифікат Європейського агентства з безпеки польотів, на рівні міністерств транспорту, оборони, державіаслужб, прем'єр-міністрів і президентів провели низку переговорів.
"Найближчим часом буде підписано кінцеву угоду про інструментальний захід, про що йшлося у нещодавно ухваленій спільній декларації прем'єр-міністрів України і Словаччини", - пояснив Омелян.
Разом з тим він додав, що авіакомпанія "Мотор Січ" зі свого боку має "абсолютно адекватні вимоги: комерційна окупність рейсів, реклама цього напрямку".
"Тому, зараз керівництво області, міста і аеропорту, народні депутати, які справді вболівають за рідний край, докладуть усіх зусиль, щоб вибудувати ефективний механізм співпраці з "Мотор-Січчю". Більше того, знайдуть рішення для зручних авіакомпанії і пасажирам рейсів", - підсумував Омелян.
На реконструкцію Вінницького аеропорту треба 1 млрд. грн. Утім, для початку робіт ыз повномасштабної реконструкції злітно-посадкової смуги аеродрому КП "Міжнародний аеропорт Вінниця" Кабмін виділив лише половину грошей.
Коментарі