Волонтер Богдан Масляк, голова громадської організації "Допоможи фронту" на початку війни не вірив, що армії бракує медикаментів.
"Я на Майдані бачив беркутівців, які були вдягнуті і нагодовані. А на фронті бракувало елементарних речей, медикаментів. 2014-го пакували в машину їжу, шкарпетки, бронежилети і везли на Схід. Тепер їжею, одягом і боєприпасами держава військових забезпечує краще. Навіть не їдемо, якщо не маємо мінімум 3 тепловізорів. Нерентабельно", – розповідає Богдан Масляк.
Організація передала на передову 370 тепловізорів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волонтери назбирали у таксі 52 тисячі гривень
"Держава змогла ліквідувати дефіцит касок, бронежилетів та форми, але бюрократичний апарат нікуди не щез. Тепловізор – це засіб подвійного призначення. За його ввезення світить термін. Такий закон прийняла ще команда Януковича. Ходимо по лезу, адже усі знають, що ми закуповуємо засоби спостереження, обходячи ці бюрократичні процедури. Немає гарантій, що проти нас цього не використають. Волонтери писали листа Президенту про зміну законодавства, але досі ніяких результатів", – пояснює.
Каже, що на лінії фронту є проблеми з логістикою і транспортним забезпеченням.
"Техніки мало. Вона ламається і бракує запчастин. Є багато речей на складах, але їх можуть видати лише в часі війни, а в нас офіційно "АТО".
Усю техніку, яку волонтери передають на фронт, маркують, щоб уникнути шахрайства.
Повне інтерв'ю з волонтером Богданом Масляком читайте у найближчому номері журналу "Країна".
"Досі мріють про совок" - бійці з передової про настрої місцевих мешканців
Коментарі