Створювати об'єднання територіальних громад варто було ще 10 років тому.
Таку думку висловив староста Гніванської ОТГ, що на Вінниччині Юрій Мельник під час прес-туру, який організували Асоціація міст України.
"Це об'єднання необхідне і про нього не варто шкодувати. Зворотнього процесу немає та іншого виходу теж. Проблема в тому, що ми спізнились на десяток років, - говорить Юрій Мельник, який є старостою сіл Демидівка та Могилівка Гніванської ОТГ. - Поштовх вперед є, хоч дуже повільний. Чую від людей докори, що нам це об'єднання дало. Та кажу, що хоч надія з'явилася, що розпочнуть ремонтувати дороги, будівлі, бо є гроші. Тих доріг не було спокон-віків".
В першу чергу людей цікавить будівництво доріг. Їх будуть ремонтувати по черзі. Цього року заасфальтують одну дорогу, наступного року — іншу.
"Хочемо створити Народний Дім в Демидівці та Могилівці. У радянські часи у нас збудували найбільший в області будинок культури із залою на 600 місць. Зараз його треба врятувати від розвалу. Технічного паспорту немає. Це займає дуже багато часу, коштів та нервів, - зауважує Юрій Мельник. - Важливо не дозволити рухнути тому, що залишилося. Інфраструктура села вбита".
У місті Гнівань утеплять усі дитячі садки за гроші Євросоюзу. Це наймолодше місто в Україні серед шести, яке отримало грант на реалізацію енергоефективних проектів від Євросоюзу за програмою "Угода мерів".
Проект розроблений на 3 роки. До кінця 2020 року мають утеплити фасади дитсадків, замінити у будівлях вікна на енергозберігаючі, відремонтувати дахи та замінити систему опалення.
"Не передати відчуттів в той день, коли повідомили про виграний проект на мільйон євро. Було дуже багато підписантів угоди мерів. Більше 150. Ми є найменшим містом в Україні, які отримали грант. Попереду дуже багато роботи. Це європейський грант. Вони прискіпливо ставляться до ремонту. Будуть контролювати кожний етап роботи ремонту, команду майстрів", - каже голова Гніванської ОТГ Володимир Кулешов.
У Гніванській ОТГ планують збудувати найбільший в Європі завод по переробці кукурудзи вартістю 600 млн. євро. Також розпочинають будувати сонячну електростанцію. До об'єднання в бюджеті було з 22 млн. грн. Зараз мають 95 млн. грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Усім на заздрість: у селі створили спорткомплекс, який вразив своєю розкішшю
На Вінниччині у Дашівській об'єднаній територіальній громаді придумали, як зацікавлювати лікарів вузьких спеціальностей роботою у місцевій лікарні, яка після об'єднання відділилась від районної.
Їм пропонують не лише потрійний оклад при працевлаштуванні, а й подвоюють його щомісяця. Також їм купують житло.
Коментарі