До Дня Незалежності в селі Іванів Калинівського району Вінниччини відкриють великий спортивний комплекс просто неба.
Таку обіцянку місцевій молоді дав голова Іванівської об'єднаної громади Михайло Кулик 9 місяців тому перед виборами.
Зараз будівельні роботи стрімко завершують. Майстри уже збудували велике футбольне поле з штучним покриттям та потужним освітленням. Поряд – тенісний корт, який можна використовувати для баскетболу та волейболу. Навколо декоровані лави та трибуна для глядачів футболу. Поблизу збудували вбиральню.
У другій частині спорткомплексу – усілякі тренажери та великий дитячий майданчик у вигляді піратського корабля для найменших жителів села.
"Діти аж пищать, так хочуть гратися тут. Тільки вечоріє, з усіх кінців села з'їжджаються велосипедами. Футболістів багато маємо. Ніколи не могла подумати, що доживу до такого. Все життя сюди сміття викидали, коли і хто хотів. Шур… з машини, а самі газу дали і поїхали. І це ж свої люди, - каже Марія Петриченко. Живе навпроти спорткомплексу. - Став хазяйнувати у нас новий голова. Порядки навів, любить чистоту. Можна ж було і до цього часу це зробити. Але не було господаря. Не завжди справа у грошах".
Майстри викладають кольорову тротуарну плитку. Тенісний корт обсаджують декоративними туями.
За 2 дні запустять фонтан. Місцеві кажуть, це буде чудова локація для відпочинку та селфі.
"Фонтан символізує багатство, гроші. Щоб ми були успішні, гарні і процвітаючі. Але без праці нічого не буде. За нами дивиться батько. Це наглядовий ревізор. Контролює. Постійно підгонить до роботи. Все каже: "ви в мене ще ледачі, бо пізно встаєте". Я на ногах уже 7.45 лечу на роботу. Лягаю о 1-2-й годині ночі. От вчора регулювали освітлення на футбольному полі, то в 2.30 тільки приїхав додому", - говорить Михайло Кулик.
За кілька днів встановлюють відеоспостереження. До цього спонукала крадіжка.
"Лежали матеріали на мільйони. Ніхто нічого не брав. А тут зникло два ліхтарі. Оголосили у фейсбуці, по селі пішло. З понеділка на вівторок принесли і підклали", - каже Михайло Кулик.
На спорткомплекс витратили більше 3 млн 200 тисяч гривень. 90 відсотків від суми – гроші місцевого фермерського господарства. Ним керують два брати голови ОТГ.
Решта коштів вклали місцеві підприємці та фірми. На облаштуванні зекономили 800 тисяч. Багато допомагають місцеві жителі.
У день відкриття проведуть олімпіаду з багатоборств. Запрошують прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. Хочуть йому розказати, як керують і що встигли зробити за 9 місяців в ОТГ.
"Я ж спочатку навіть не вірив, що ОТГ зможе працювати. Помилився і вдячний, що люди мене обрали. Думав, що поставив хрест на політичній кар'єрі після того, як не став депутатом районної ради. Мабуть так мало статися. Односельці запевнили, що проголосують аби я став головою громади", - каже Михайло Кулик.
До об'єднання бюджет села складав не більше 10 млн грн. Зараз – 43 млн.
"Надійшли гроші з держбюджету. Тепер ми можемо будувати дороги до тих сіл, які приєдналися в складі громади, а також по селах. Можемо ремонтувати лікарні та дитсадки. Встановлюємо сміттєві бачки по всьому селі. Робимо маленьку "Швейцарію" у себе. Мене бентежить те, що ми відрізняємось від міста. Прийнято думати, що в селі гірші школи, навчання, майданчики. Хочу, щоб сільські діти відчували себе як в місті", - зазначив голова громади.
У селі – 3 школи. Дві з них – філії основної. Їдемо до початкової, де триває капітальний ремонт за гроші ОТГ та спонсорські. Відкрити обіцяють 1 вересня для 80 учнів. Зараз там перекривають дах, роблять фасад. У класах стіни позашивали гіпсокартоном.
"Мали тільки утеплити та замінити стелю. Як зачепились, то взялись робити капітальний ремонт. Ця школа буде найкращою в районі і окрасою нашого села. Мені кажуть: місяць лишився. Як це можна встигнути все. Але ж у нас 2 місяці. Ще є ночі. Працює професійна команда. Ще місцеві допомагають. Дуже сприяє голова села. Це його альма-матер", - каже директор школи Ольга Гуменюк.
За тиждень стелитимуть тротуарну плитку. Уже все необхідне обладнання для школи закупили. Меблі замовили.
"Це школа під ключ. Меблі не встигають робити. Вся Україна реформується. Гроші проплатили і чекаємо меблі. Мають до 10 серпня вже виготовити. Зараз дефіцит на хорошу тротуарну плитку і якісні меблі", - каже директор.
Вздовж дорожники виставляють розмітку – пішохідні переходи, біля шкіл "Увага - діти".
"Видно, село живе. Таких голів побільше для району та й мабуть для всієї країни. Під'їде, спитає чи все добре. Цікаво з боку дивитися, як з ним вітаються, дякують. Тут все ясно. Нема такого, що все робиться в одному Іванові. По всіх селах робота йде. От ми зараз їдемо в Гущинці робити розмітку за його вказівкою. Інші майстри освітлення встановлюють" , - каже інженер по безпеці руху Павло Кугай.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні поставили дерево, від якого можна заряджати телефони
У селі – проблеми з водою.
"Планував водогін. Проектанти сказали, щоб накрити село треба 17 мільйонів гривень. Я тимчасово відмовився. Це практично всі гроші бюджету. Може налагодимо стосунки з Деспро (Швейцарсько-український проект, який підтримує децентралізацію в Україні: - "Gazeta.ua"), і вдастся співфінансуванням провести водогін".
У селі рідко де зустрінеш людей. Усі працюють. Їздять машинами, велосипедами, але більшість – скутерами.
Село славиться на весь світ домашньою копченою "янівською ковбасою". Люди тримають великі господарства, якщо не мають постійної роботи. Займаються вирощуванням свиней та продають свинину. Втім, є багато, які виїхали на заробітки до Польщі.
За вхід до відомого на Рівненщині Тунелю кохання відтепер треба буде платити з серпня. Рішення про це ухвалили на засіданні виконкому Клеванської громади.
Вирішили зробити платним в'їзд до тунелю для того, щоб отримати гроші на його утримання.
Велосипедний та пішохідний проїзд/прохід — безкоштовно. Жителям Клеванської ОТГ та учасникам АТО (ООС) - проїзд/прохід - безкоштовно.
Коментарі