У селищі міського типу Вороновиця, Вінницького району військовослужбовців виганяють з квартир. Міняють замки на дверях та підпалюють машини через те, що добиваються правди. Міністерство оборони України каже, що будинок знятий з їх балансу.
"Торік почали забирати квартири у військових. Одного разу прийшла додому, а в мене вставлений інший замок. Викликала поліцію, при свідках вскривали її, бо не могла потрапити всередину, - каже Gazeta.ua Віра Черкавська. Має 30 років військового стажу. - "Ордера на квартиру видали ще в 2006 році. 2014 на житло наклали арешт, заборонили приватизацію. В любий момент можуть викинути на вулицю. Три місяці тому від міністерства оборони прийшов лист, в якому чітко сказано, що будинок знятий з балансу, а долі жителів урядовців не турбують".
Селищна рада дала добро на те, щоб заселяти у військові квартири цивільних. Військових це обурює.
"Просили, аби дали краще квадратні метри АТОвцям. Ми живемо на пороховій бочці, бо думаємо кожен день, що у нас заберуть квартиру. Поки вони службові, то ми не маємо права на них. Селищна рада дала згоду на те, щоб туди заселити не військових, бо домові книги знаходяться у них і ми нічого зробити не можемо, - додає Леся Галаган. Вона невістка військового, відстоює права сусідів. - Нас намагалися залякати — за один день підпали п'ять машин, грабували під'їзди. В мене вкрали велосипед. Боїмося за життя дітей та своє, бо зараз за "метри" вбивають. До селища приїздив син Порошенка, обіцяв допомогти, але навряд чи щось зробить".
Однокімнатна квартира в новобудові коштує $13 тис. Всього в будинку 40 квартир, серед них є трикімнатні та чотирикімнатні квартири.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мер-мільйонер отримав субсидію і соціальну допомогу
У смт Шпиків на Вінниччині мешканці конфліктують з сільським головою за землю, яку не отримали військові АТО за службу на Сході. В селищі мешкає більше 30 людей, які воювали на сході. Голова сільради називає бажання військових отримати ще один гектар незаконним.
Коментарі