Власники виробничих підприємств Вінниці зібрали ініціативну групу по врегулюванню відключень електроенергії. Вони протестують проти вибіркового відключення і добиваються встановлення чіткого графіку. Про це повідомляє кореспондент Gazeta.ua.
"Дві доби підприємства не працюють. Вчора ми поприходили як завжди на вісім годин, переодягнулись і стали до роботи. Там почали плавити сировину, там різати і в цей момент вимикають електропостачання. В електромережах сказали, що це на дві години. Потім включили на 10 хвилин і виключили. Підприємство поруч спокійно працює, а ти розумієш, що можеш вилетіти з ринку. 100 робітників стоїть і чекає. Після зупинки, нам треба шість годин щоб запустити підприємство. Ми ж переживали уже відключення раніше, але тоді були чіткі графіки", - каже директор підприємства Андрій Ценделін.
Підприємці запрошували на зустріч представників місцевої влади та обленерго, але ніхто з них не прийшов.
"Ми були змушені зібратись тут і відступати не збираємось. Якщо до нас не прислухаються, то завтра ми будемо з трудовими колективами під міською радою. Нас у місті залишилось 75 підприємств. І споживаємо ми 10 відсотків електроенергії міста. Я зараховую до нас олієжир і кондитерську фабрику, які беруть стільки ж скільки всі ми разом взяті. Тому на малі підприємства припадає кілька процентів. Якби відключення робили з правильним підходом, а не так халатно, то нас могли б зовсім не відключати. Наверху ж постійно говорять про підтримку малого бізнесу, а її не видно", - міркує комерційний директор підприємства Сергій Холод.
До ініціативної групи долучилась громадська активістка Таїса Гайда.
"Ніхто нічого узгоджувати не буде, - сказали їй у електромережах коли хотіла дізнатись про графік відключень. - Вони дивляться, де перевантаження і протягом двох хвилин приймають рішення, що виключати. Вчора було кілька аварій на перехрестях, де вимкнули світлофори і не було регулювальника. В людей погоріла техніка, коли включили світло. В той же час центральна частина міста освітлюється як новорічна ялинка. Якщо в нас криза, то це має стосуватися всіх. Тому громадськість ініціює написання позовів до обленерго. Або дають графік, або почнуться акції."
Коментарі