Найбільше черкащани вподобали образи відьом, вампірів, привидів та зомбі на святкуванні Гелловіну в Черкаському художньому музеї. Аксесуари замовляли через інтернет, одяг шили або шукали в секонд-хендах.
"Одного року відзначала Гелловін на острові Мальта. Там люди готуються до нього за тиждень. Витрачають до 100 євро. Одягають костюми, розфарбовують обличчя не тільки діти та молодь, а й люди старшого віку. Всі будинки, крамниці, ресторани прикрашають всередині й зовні. Мені дуже захотілося цього року потрапити на Гелловін у музей у Черкасах. Але в нас святкують мало людей і не скрізь помітно декорації", – розповідає Карина Чудновська у костюмі "Кривава Мері".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як змінювалася мода на карнавальні костюми протягом 100 років
На святі всім охочим майстри робили аква-грим. Малювали на обличчі на руках павутину, черепи, криваві рани. Замовити можна було будь-який образ.
Відвідувачі в костюмах фотографувалися біля скелетів, шафою із чарівними варивами, осінніми композиціями з листя, гарбузів і свічок. Також приміряли чаклунські капелюхи.
Цьогоріч близько 2 тис. черкащан відсвяткували Гелловін у Черкаському художньому музеї 29 жовтня. Відвідувачі побували на майстер-класах, послухали містичні історії, спускалися в моторошне підземелля та дивилися фільм жаху.
Свято Гелловін відзначають у ніч на 1 листопада. Походить від старовинного кельтського свята – Самайн. Після прийняття християнства стали святкувати як День всіх святих. Наймасштабніше Гелловін відбувається в США, Канаді, Ірландії та Великій Британії.
Коментарі